Úspěšné představení mají za sebou v pokračování krajské hokejové ligy oba zástupci Novojičínska. Studénečtí hokejisté byli na ledě Orlové blízko druhé porážce v řadě, když prohrávali již 2:5, ale famózní obrat nakonec dokonal vítěznou trefou v prodloužení Sochorek.

Studénka se sice na ledě favorizovaných Orlů záhy ujala vedení 2:0, když se trefili Martinčík s Janečkou, ale brzké snížení Maroszovy družiny měl na svědomí Deutsch. Vedoucí tým soutěže pak zkraje druhé části vyrovnal a třemi rychlými góly mezi 31. a 34. minutou odskočil zaskočené Studénce do vedení 5:2. „Do utkání jsme nastoupili na čtyři útoky a začali jsme velmi dobře. Bohužel pak přišlo zaváhání a soupeř nám odskočil na rozdíl tří branek. Hned potom jsme stáhli hru na tři lajny a bylo znát, že jsme přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, s čímž měl poté soupeř problémy," poukázal na důležitý moment kouč Studénky Miroslav Pokorný. Hosté totiž brzy snížili na 3:5 zásluhou Miroslava Pokorného mladšího a ve 38. minutě už to bylo pouze o gól, když skóroval Sochorek. Stíhající jízdu Studénky pak v 55. minutě dokonal obránce Novák, jenž poslal zápas do prodloužení, ve kterém stačilo Sochorkovi, při hře 3 na 3, 44 vteřin k tomu, aby rozsekl dramatickou bitvu.

To však nevydržel orlovský Prokop, jenž sekl jednoho ze Studéneckých do citlivých míst a za svůj nepochopitelný zkrat obdržel trest ve hře, a navíc mu byl odebrán registrační průkaz.

Studénka tak Orlové oplatila domácí porážku po prodloužení ze 2. kola. „Chtěli jsme dokázat, že domácí výpadek s Horním Benešovem byl jen naším zaváháním. Utkání připomínalo vzájemné zápasy z loňské sezony. Za bojovnost a přístup k utkání, kdy jsme se dokázali zvednout, patří celému mužstvu poděkování. Ukázali jsme charakter a vůli. Nyní to však musíme potvrdit," připomněl Pokorný sobotní partii na ledě Českého Těšína.

GEBAUER: ZVEDÁME SE

Zlepšené výkony novojičínského béčka zajistily týmu trenéra Gebauera konečně vítězné chvilky. Mladý výběr novojičínské rezervy nejprve v dohrávce porazil těsně Český Těšín 6:5, když se hattrickem blýskl Rozsypka, a vítězství pak potvrdil také v sobotu na ledě Rožnova pod Radhoštěm, kde zvítězil i díky dvěma trefám Mihala 3:2, a rázem tak poskočil na 6. příčku. U všech třech branek asistoval nový hrající asistent Kamila Gebauera Filip Ohera. „Navázali jsme na výkony proti Orlové a Bohumínu. Proti Českému Těšínu jsme ale mohli o výhře rozhodnout dříve a nemuselo to být drama až do konce. Byli jsme po celý zápas lepší, ale neproměňovali jsme šance, což je naše bolest. V Rožnově jsme hráli jenom na dvě lajny, protože někteří kluci byli zranění, dva jeli s áčkem do Vsetína a další dva nebyli k dispozici. Rozhodl perfektní výkon gólmana a kluci hráli dobře zezadu. A hlavně hráli dospělý hokej. Je to pro nás povzbuzení do dalších kol. Zvedáme se a musíme v tom pokračovat," sdělil ke dvěma tříbodovým ziskům kouč novojičínské rezervy Kamil Gebauer, jehož tým nyní přivítá v sobotu po obědě Krnov.

HC Orlová – HC Studénka 5:6 PP (1:2, 4:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. Deutsch (Juházs, Kasperlík), 23. Kotásek, 31. Petrák (Grepl), 31. Deutsch (Juházs), 34. Kasperlík (Kytka) – 3. Martinčík (Tomášek), 12. Janečka (Bolek), 36. Pokorný (Sochorek, Sluštík), 38. Sochorek (Pokorný), 55. Novák (Sluštík), 61. Sochorek. Rozhodčí: Kašinský - Beinstein, Mareček. Vyloučení: 8:7, navíc Prokop (O) 10 minut + trest ve hře. Využití: 1:1. Diváci: 120.
Studénka: Baldík - Bolek, Pelikán, Jašek, Novák, Jedlička, Lyčka - Orszulik, Čáň, Mičulka - Sluštík, Pokorný, Sochorek - Martinčík, Tomášek, Štěpjak - Kameníček, Janečka. Trenér: Pokorný st.

HC Rožnov p. R. - HK Nový Jičín B 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Švajda, 57. Vaculín (Dostál) - 9. Mihal (Irgl, Ohera), 25. Hermann (Ohera), 41. Mihal (Ohera). Vyloučení: 2:5. Bez využití.
Nový Jičín B: Horák - Merenda, Hradil, Hermann, Hudec - Irgl, Ohera, Mihal - Ondráček, Juříček, Škubala. Trenér: K. Gebauer.

Dohrávka 7. kola: HK Nový Jičín B - HC Wolves Český Těšín 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
Branky NJ: 2. Roszypka (Herman), 19. Palacký (Bartoň, Juříček), 31. Rozsypka, 32. Palacký (Herman, Bartoň), 41. Rozsypka (Metelka), 56. Bartoň (Metelka, Palacký). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0.

Zbylé výsledky 10. kola: Horní Benešov - Český Těšín 10:4, Krnov – Bohumín 3:5.

Program 11. kola: Sobota 12. listopadu, 13.45 Nový Jičín B – Krnov, 17.00 Rožnov – Orlová, Horní Benešov – Bohumín, Český Těšín – Studénka.