Před úvodním buly bude totiž probíhat slavnostní vyvěšení dresu novojičínské hokejové legendy Jaroslava Bartoně.

Sportovní obojživelník, který ve fotbale deptal protihráče v brance a v hokeji byl vynikajícím centrem, oslaví 3. ledna 80 let. Otec kytaristy Jaroslava Bartoně z legendární kapely Citron je stále aktivní na novojičínském zimním stadionu, kde vypomáhá v boxu časoměřičů.

„Rádi bychom chtěli takto ocenit nejlepší hráče v historii našeho klubu a před derby proti Kopřivnici k tomu bude ideální příležitost,“ uvedl manažer HK Nový Jičín Milan Urban na adresu novojičínské hokejové ikony. Vedle dresu Josefa Tomana, který byl vyvěšen v únoru loňského roku, tak přibude ke stropu novojičínského stadionu další dres se slavnou jmenovkou.

Třetí derby se mělo odehrát původně klasicky v sobotu, ale na žádost kopřivnické strany se odehraje už o den dříve. „Požádal mě o to Martin Tomášek, který je předsedou klubu ve Studénce, takže jsme se dohodli. Ve Studénce měli mít v sobotu nějaký exhibiční zápas, který se ale nakonec  vzhledem k tamním problémům neuskuteční. Termín už jsme pak nechtěli na poslední chvíli měnit,“ vysvětloval dále Urban.

Aktuálně třetí novojičínští Ďáblové prozatím opanovali obě předchozí derby, když na domácí výhru 5:2 navázali triumfem 3:1 na ledě kopřivnické Tatry, která dokázala bodovat v posledních čtyřech duelech. Páteční derby bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Šudoma a na čarách mu budou asistovat Petr Blaha a Tomáš Goňa.

Zajímavé hokejové střetnutí však bude poměrně nešťastně k vidění ve stejný den také v Kopřivnici, kde se od 17 hodin uskuteční přípravné utkání kategorie U19 Česko – Finsko.