Patnáct stovek diváků vidělo výhru Kopřivnice

/FOTOGALERIE/ Zatímco v předchozí sezoně se v derby pokaždé radoval hostující celek, tak v té letošní platí: Můj dům, můj hrad. Hokejisté Kopřivnice totiž na domácím ledě, před patnácti stovkami diváků a v parádní hokejové kulise, porazili v druholigovém derby rivala z Nového Jičína 5:2 a vrátili mu tak zářijovou porážku 1:7.

23.10.2016

HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 5:2Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Na první branku čekaly zaplněné tribuny až do 17. minuty, ve které využil přesilovou hru zblízka Sluštík. Hosté z Nového Jičína pak odpověděli stejně, když zkraje druhé části vyrovnal v početní výhodě přesnou ranou Christov. Slabého celek však v prostředí třetině využil přesilovku ještě dvakrát a po trefách Bartošáka a kapitána Tomáška vstupoval do závěrečného dějství s vedení 3:1.

Nový Jičín se snažil o zdramatizování, ale častokrát narážel na pozorného Fendricha. V 52. minutě pak domácí nasměroval ke třem bodům pohotový Kofroň, jenž zasunul kotouč do Ilášovy klece.

Na začátku 59. minutě sice snížil přesnou ranou zkušený zadák Dresler na 2:4, ale v poslední minutě, kdy se vhazovalo v obranném pásmu hostů, poslal puk za záda Iláše Červenka, jenž tak definitivně rozhodl o kopřivnické výhře.

„Šli jsme do derby za zajištěné obrany a čekali jsme na naše šance, které přišly. Dali jsme tři góly v přesilových hrách, což je super a po celý zápas jsme hráli velmi koncentrovaně. Velký dík patří také divákům, kteří vytvořili parádní kulisu, a velmi dobré utkání odchytal Fendrich," zhodnotil vítězství kouč Kopřivnice Václav Slabý. Domácí, kteří mají ve středečním kole volný los, zaujímají 6. příčku v tabulce.

Novojičínští naopak zůstávají nadále poslední. „Výsledek je pro nás krutý, protože šancí na to, abychom dali více branek, jsme určitě měli. Na každý gól se ale strašně moc nadřeme a za každou chybu vzadu jsme potrestaní. Měli jsme více šancí, ale selhali jsme.

Naproti tomu domácí si v nich počínali chladnokrevně a to rozhodlo," sdělil trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček, jenž odehrál v dresu Kopřivnice jednu sezonu, ve které klub postupoval z krajské ligy do 2. ligy, a jehož tým doma ve středu v 18 hodin přivítá Opavu.

II. liga, sk. Východ, 12. kolo:
HC KOPŘIVNICE – HK NOVÝ JIČÍN 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 17. Sluštík (Pargač, Teper), 27. Bartošák (Poruba, Tomášek), 34. Tomášek (Červenka, Kowalczyk), 52. Kofroň (Tomášek), 60. Červenka (Pargáč, Teper) – 25. Christov (Ižacký, Zahradníček), 59. Dresler (Ižacký). Rozhodčí: Škach – Goňa, Wesley. Vyloučení: 6:5, navíc Ižacký (NJ) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1423

HC Kopřivnice: Fendrich – Teper, Čintala, Marek, Procházka, Hoďa, Kowalczyk - Červenka, Sluštík, Pargáč – Poruba, Tomášek, Bartošák – Pěnčík, Kabeláč, Kofroň. Trenér: Slabý
HK Nový Jičín: Iláš – Dresler, Zahradníček, Vašut, Stránský, Nesvadba, Běhal, Hruška – Christov, Novotný, Ižacký – Š. Kratochvíl, Zdeněk, M. Chvostek – Málek, Uhlár, Gebauer - Dalajka, Hladiš, Kocián. Trenéři: Bacul a Macháček

Zbylé výsledky 12. kola: Opava - Hodonín 5:2, Valašské Meziříčí - Poruba 2:5, Šumperk - Technika Brno 9:1.

O derby se ještě více dočtete v pondělním a v úterním tištěném vydání.

23.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
83

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.