Vysoké vítězství dirigoval především čtyřgólový Andrýsek, jemuž hattrickem sekundoval Ohera.

„Brzy jsme vedli 4:0, ale poté jsme si nechali dát tři branky a vedli jsme jen o gól. Tohle byla naše jediná slabší chvilka v zápase. Ale hned v dalším střídání jsme dali pátou branku a zápas jsme pak měli pod kontrolou. Bylo důležité, že jsme dokázali rychle reagovat a Kopřivnici už jsme nepustili na dostřel,“ hodnotil druhé derby v sezoně předseda a zadák IHC Nový Jičín Zbyněk Kubičík.

Nový Jičín tak směřuje ke svému cíli, kterým bylo před startem sezony umístění do 3. místa, jež zaručuje boj o in-lineovou extraligu. První tým jde přímo na finálový turnaj a druhý a třetí celek čeká play-off.

V poslední dvanáctiminutovce duelu s Kopřivnicí padlo úctyhodných jedenáct branek.

„Do branky jsme nasadili druhého brankáře, kterého si vážíme a chtěli jsme, ať si při dostatečném náskoku zachytá. I když nám tam něco spadlo, tak jsme byli důrazní v útoku a nepřipustili jsme žádné zbytečné drama. Kopřivnice nemá tak špatný tým na to, jak vypadá celkový výsledek. V poslední čtvrtině to bylo hodně otevřené a napadalo nám tam téměř všechno. Byla to opravdová gólová smršť,“ dodal Kubičík.

Další utkání čeká oba novojičínské zástupce v soutěži v neděli 25. května v Uherském Brodě.

Kopřivnice tam vyzve v 11 hodin rezervu extraligového Uherského Brodu a ve 14 hodin se pak domácímu B týmu postaví in-line hokejisté Nového Jičína. 

IHC Kopřivnice - IHC Nový Jičín 7:15 (1:4, 2:1, 0:3, 4:7)

Branky: Pargáč 2, Linduška 2, Suchý, Bartošák, Merenda Andrýsek 4, Ohera 3, Zahradníček 2, Hermann, Toman, Uhlár, Bartko, Kubičík, Zedník.

IHC Kopřivnice: Kozlík Merenda, Linduška, Balcar, R. Polášek, Bartošák, Suchý, Pargáč, Zuzaník.

IHC Nový Jičín: K. Gebauer (37. Polách) Bartko, Kubičík, Toman, Zedník Zahradníček, Andrýsek, M. Chvostek, Gilar Hermann, Ohera, Uhlár.