HC RT PORUBA – HC NOVÝ JIČÍN 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

V předešlém zápase novojičínští hokejisté otočili utkání proti aktuálně prvnímu Přerovu, který porazili 2:1 v prodloužení. Nejprve vyrovnával pět minut před závěrečnou sirénou Petr Macháček a o osudu utkání pak rozhodl po dvou minutách prodloužení Miroslav Škumát.

V Porubě diváci v první dvacetiminutovce příliš šancí neviděli. Nový Jičín měl příležitost tří přesilových her, ale vážněji branku domácího Gleicha neohrozil. Do druhé části vstoupili aktivněji domácí svěřenci Tomáše Sršně, ale Lukáš Šrámek kotouč za svá záda nepustil. Skóre utkání tak otevřel novojičínský obránce Michal Horák, který se ocitl mezi kruhy a poslal hosty do vedení. Porubská odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. O vyrovnání se postaral Aleš Kilnar, který si počkal u Šrámkovy tyče a zametl kotouč do prázdné branky. Povedenou třetinu domácích pak korunoval v 38. minutě Petr Seidler brankou na 3:1.

Na začátku poslední třetiny měli Novojičínští příležitost přesilové hry, a možnost vrátit se tak zpátky do utkání. V oslabení domácích však ujel zkušený útočník Luděk Krayzel, který byl zastaven až za cenu faulu, a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Na Lukáše Šrámka si však osm atřicetiletý kapitán Poruby nepřišel. Krok k důležitým třem bodů pak domácí udělali v polovině posledního dějství. To se během čtyřiceti vteřin postupně trefili Luděk Krayzel a Aleš Kilnar a navýšili tak vedení domácích už na 5:1. Po páté brance přepustil Lukáš Šrámek místo v brance Tomáši Kozákovi, který se ještě nestačil pořádně rozkoukat a už lovil kotouč ze své branky. Na konci domácí kombinace byl Marek Sedlář, který zpečetil výhru domácích na konečných 6:1. Poruba tak přerušila hokejistům Nového Jičína jejich devítizápasovou sérii vítězství. „Utkání jsme neodehráli vůbec dobře a domácí zaslouženě zvítězili. Obrovské problémy nám dělalo pokrytí středního pásma, kudy domácí lehce procházeli. Porubští měli také mnohem větší touhu po vítězství," vyjádřil se k utkání trenér Nového Jičína David Handl.

Ve 37. kole se Nový Jičín představí vlastním fanouškům. Už zítra od 18 hodin jej čeká silný celek Havířova, se kterým Novojičínští ve třech vzájemných duelech v této sezoně ještě ani jednou nedokázali bodovat.

Branky: 29. Kilnar (Vrána), 31. Krayzel (Slavík), 38. Seidler (Kilnar), 48. Krayzel (Sedlář, Šindelář), 49. Kilnar (Vrána), 50. Sedlář (Krayzel, Vaněk) – 27. Horák (Macháček, Skaloš).

Vyloučení: 6:7 – 10 min. Buček – Horák, Uhlár. Bez využití. Poměr střel: 36:17. Diváci: 300.

HC RT Poruba: Gleich – Šindelář, Mládenka, P. Prokop, L. Prokop, Wolf, Slavík, Axman, Vychodil – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Piják – Holuša, Kilnar. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC Nový Jičín: Šrámek (49. Kozák) – Horák, Vašut, P. Gulda, Andrýsek, F. Chvostek, Hradil, Fišera – M. Chvostek, Macháček, Skaloš – Martinčík, Škumát, Hruška – Uhlár, Zedník, Brynecký – Tomášek. Trenér: David Handl. (dbt)

Tabulka