„V Hodoníně to bylo pro nás strašně těžké utkání. Přijeli jsme v oslabené sestavě s 15 hráči a jenom se 4 obránci, dva útočníci museli jít do obrany, ale to nás neomlouvá a zkušený tým si s tímhle musí poradit,“ řekl na klubovém webu trenér Nového Jičína Kamil Gebauer. „Vstup do zápasu se nám nepovedl. První třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá, ale Daniel Šimonů nás v bráně skvěle podržel. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a od druhé jsme už byli lepším týmem, chyběla nám sice finální fáze, ale už jsme se dostávali do šancí a paradoxně jsme před třetí třetinou prohrávali 2:1,“ pokračoval kouč.

Jan Vyklický
Bývalý reprezentant Vyklický v Bílovci

Definitivní obrat ve výsledku přišel ve třetí periodě. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že z toho zápasu získáme minimálně bod, ale věřili jsme že ho otočíme, což se nám taky povedlo. Hodonín má mladý mančaft a opravdu hraje dobře, strašně moc lítají po ledě, což nám nevyhovuje, musíme to hrát všechno mnohem rychleji. Máme zkušenější tým, kluci chtějí být na kotouči, ale s nimi to moc nejde. Hokej se ale hraje šedesát minut a na to kluky vždycky nabádám, že musíme být trpěliví, zvládnout třetinu po třetině, střídání po střídání,“ uzavřel Kamil Gebauer.

Hodonín – Nový Jičín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Levitskij (Janás, Miklík), 38. Hložánek (Komínek) – 40. Gebauer (Hruška, Flok), 54. Maliník (Kafka, Hruška), 58. Zdeněk (Sluštík, Flok). Rozhodčí: Held - Zapletal, Hübl. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 431.
HK Nový Jičín: Šimonů – Holáň, Hruška, Foltýn, Kožený – Zdeněk, Gebauer, Maliník, Sluštík, Konečný, Štefka, Hilšer, Lehečka, Flok, Kafka, Kořenek. Trenér: Kamil Gebauer.