Závěrečné utkání roku 2014 odehraje Studénka opět před vlastními diváky, když v neděli 21. prosince bude hostit od 17 hodin Rožnov pod Radhoštěm.

Program 15. kola: Sobota 20. prosince, 17.00 Orlová – Kopřivnice, Horní Benešov - Krnov

Neděle 21. prosince, 17.00 Studénka – Rožnov p. R.

Samotný duel proti Bohumínu však až tak jednoduchou cestu k vítězství nenabídnul. Hostující celek trenéra Vaštíka totiž v závěru první části udeřili při vlastním oslabení, když Baldika překonal Řezáč. Následné minuty však jako by už na ledě bylo pouze jedno mužstvo. O vyrovnání se postaral povedeným blafákem z trestného střílení Štubňa, jenž ujel ve vlastním oslabení a byl faulován.

Ve 34. minutě pak otočil utkání domácí kapitán Kaňovský. O čtyři minuty později zvýšil už na rozdíl dvou branek Pokorný ml. Gólový uragán ze třetí třetiny, kde v úvodních dvanácti minutách skórovali domácí hned pětkrát pak určil konečný ráz utkání. Studénka v duelu vyžila hned tři početní výhody.

„Nastoupili jsme ale lehkovážně a bez nasazení. Takže jsem musel hodit záchranou brzdu a v šatně bylo trošku dusno. Takhle se hrát opravdu nedalo. V hokeji se nedá nic ošidit a první třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá," zlobil se lodivod Studénky Miroslav Pokorný st. Od začátku druhé třetiny se však domácí rozjeli. Štubňa si prohodil místo se Sochorkem a důležitou postavou byl také navrátivší se bek Lyzák, jenž odehrál po zápalu plic první duel v sezoně. „Pak jsme přidali poctivost a už to bylo o něčem jiném. Začali jsme lépe bruslit a dařily se nám přesilové hry. Hodně nám pomohl i návrat Lyzáka a jsem rád, že se už vrátil," dodal trenér domácích hokejistů, kteří mohli po utkání slavit třetí výhru v ročníku.

Krajská hokejová liga, 14. kolo

HC STUDÉNKA – HC BOHUMÍN 8:1 (0:1, 3:0, 5:0)

Branky: 24. Štubňa TS, 34. Kaňovský, 38. Pokorný ml. (Lyzák, Janečka), 42. Orszulik (Pokorný ml.), 44. Sochorek (Orszulik), 46. Pokorný ml. (Kaňovský), 47. Pokorný ml. (Bolek), 52. Kocurek (Martinčík) - 19.Řezáč. Vyloučení: 7:9, navíc Štubňa (ST) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 33:28. Rozhodčí: T. Janda – L. Janda, O. Parma.

HC Studénka: Baldik - Bolek, Lyčka, Kocurek, Holanik, Lyzák Jedlička – Orszulik, Pokorný, Štubňa - Janečka, Martinčík, Sochorek - Kostelňák, Kaňovský, Řehulka. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylé výsledky 14. kola:

Orlová – Krnov 5:2, Horní Benešov - Rožnov 5:1.