Pokorného hattrick smetl Bohumín

Po první třetině to vypadalo na další porážku, ale následných čtyřicet minut padaly branky už pouze do sítě Bohumína. Hokejisté Studénky se ve 14. kole krajské ligy mohli radovat, i dík hattricku Miroslava Pokorného ml., ze třetí výhry v sezoně, když poslední Bohumín rozprášili 8:1.

16.12.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Závěrečné utkání roku 2014 odehraje Studénka opět před vlastními diváky, když v neděli 21. prosince bude hostit od 17 hodin Rožnov pod Radhoštěm.

Program 15. kola: Sobota 20. prosince, 17.00 Orlová – Kopřivnice, Horní Benešov - Krnov

Neděle 21. prosince, 17.00 Studénka – Rožnov p. R.

Samotný duel proti Bohumínu však až tak jednoduchou cestu k vítězství nenabídnul. Hostující celek trenéra Vaštíka totiž v závěru první části udeřili při vlastním oslabení, když Baldika překonal Řezáč. Následné minuty však jako by už na ledě bylo pouze jedno mužstvo. O vyrovnání se postaral povedeným blafákem z trestného střílení Štubňa, jenž ujel ve vlastním oslabení a byl faulován.

Ve 34. minutě pak otočil utkání domácí kapitán Kaňovský. O čtyři minuty později zvýšil už na rozdíl dvou branek Pokorný ml. Gólový uragán ze třetí třetiny, kde v úvodních dvanácti minutách skórovali domácí hned pětkrát pak určil konečný ráz utkání. Studénka v duelu vyžila hned tři početní výhody.

„Nastoupili jsme ale lehkovážně a bez nasazení. Takže jsem musel hodit záchranou brzdu a v šatně bylo trošku dusno. Takhle se hrát opravdu nedalo. V hokeji se nedá nic ošidit a první třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá," zlobil se lodivod Studénky Miroslav Pokorný st. Od začátku druhé třetiny se však domácí rozjeli. Štubňa si prohodil místo se Sochorkem a důležitou postavou byl také navrátivší se bek Lyzák, jenž odehrál po zápalu plic první duel v sezoně. „Pak jsme přidali poctivost a už to bylo o něčem jiném. Začali jsme lépe bruslit a dařily se nám přesilové hry. Hodně nám pomohl i návrat Lyzáka a jsem rád, že se už vrátil," dodal trenér domácích hokejistů, kteří mohli po utkání slavit třetí výhru v ročníku.

Krajská hokejová liga, 14. kolo

HC STUDÉNKA – HC BOHUMÍN 8:1 (0:1, 3:0, 5:0)

Branky: 24. Štubňa TS, 34. Kaňovský, 38. Pokorný ml. (Lyzák, Janečka), 42. Orszulik (Pokorný ml.), 44. Sochorek (Orszulik), 46. Pokorný ml. (Kaňovský), 47. Pokorný ml. (Bolek), 52. Kocurek (Martinčík) - 19.Řezáč. Vyloučení: 7:9, navíc Štubňa (ST) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 33:28. Rozhodčí: T. Janda – L. Janda, O. Parma.

HC Studénka: Baldik - Bolek, Lyčka, Kocurek, Holanik, Lyzák Jedlička – Orszulik, Pokorný, Štubňa - Janečka, Martinčík, Sochorek - Kostelňák, Kaňovský, Řehulka. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylé výsledky 14. kola:

Orlová – Krnov 5:2, Horní Benešov - Rožnov 5:1.

16.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
NOVOJIČÍNŠTÍ basketbalisté vyzvou ve 4. kole českého poháru na vlastní palubovce účastníka nejvyšší soutěže, když budou hostit celek mmcité+ Brno.

HC Tatra Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín
24

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Třetí výhru Nového Jičína zajistila parádní trefa Opatřila

/FOTOGALERIE/ Divizní fotbalisté Nového Jičína udolali ve středeční dohrávce Nové Sady 1:0 a díky parádní Opatřilově ráně mohli slavit třetí vítězství v aktuálním ročníku.

Zábavní park v Bílovci nebude. Projekt narazil u zastupitelů

O jediný hlas zastupitelé Bílovce na svém mimořádném úterním zasedání neschválili smlouvu s investorem pro výstavbu velkolepého zábavního indoor parku pro rodiny s dětmi.

Do Nového Jičína dorazí Sparta Praha

Novojičínští stolní tenisté, kteří kralují druhé lize, vyzvou v sobotu v rámci 5. kola českého poháru prvoligovou pražskou Spartu.