Polárka byla o víkendu svědkem gólových hodů

Novojičínský trenér Flašar v úvodu odvolal svůj tým kvůli neuznané trefě do šatny. Zápas nakonec skončil debaklem

12.10.2015

Druholigoví hokejisté Frýdku-Místku porazili v derby Nový Jičín vysoko 11:3. Foto: Ján Balko

Po domácím obratu proti Opavě, se kterou smazali náskok 1:4, zažili v sobotu na frýdecko-místeckém ledě pořádnou divočinu. Domácí soubor trenérů Juříka a Malíka uštědřil Novojičínským debakl 11:3, který viděla také fulnecká rodačka a tenistka Petra Kvitová, jejíž přítel v barvách Frýdku-Místku, Radek Meidl, se také jednou zapsal do střelecké listiny.

Pořádně živo bylo ve velmi slušně zaplněné Polárce hned od úvodu. Novojičínský Zdeněk dostal v 56. vteřině kotouč za záda Danečka, ale po důrazných protestech domácích hráčů, kteří reklamovali díru v síti, sudí nakonec branku neuznal. S tím se však hostující střídačka nechtěla smířit a její šéf Flašar svůj celek odvolal do kabin. Rozhodčí Krenželok pak nakonec branku přeci jenom uznal a po zhruba desetiminutové pauze se mohlo pokračovat. Na hosty se tak z domácích ochozů snášel pořádný hněv a nažhaveni se do zápasu vrátili také frýdecko-místečtí hokejisté.

Hosté byli navíc potrestáni dvouminutovým trestem za zdržování hry a přesilovku navíc využil Meidl. „V úvodu jsme dali regulérní branku, kterou rozhodčí uznal, ale následně po protestech domácích, kvůli údajné díře v síti, branku odvolal. Jestli tam byla údajná díra v síti, tak od toho jsou čároví, kteří mají branku před zápasem prohlédnout. Stáhli jsme kluky z ledu a chtěli jsme s tím něco udělat, protože takhle odvolat branku to nejde. Rozhodčí to nezvládl," uvedl asistent Nového Jičína Radomír Grimm. Novojičínští šli však i podruhé do vedení, když v 5. minutě prolomil střelecké mlčení nejproduktivnější hráč týmu z loňské sezony Lehečka, jenž se trefil poprvé v ročníku. Už za dvě minuty však srovnal Luka a začínalo se znovu od začátku. V 11. minutě pak Polárka bouřila potřetí, když se prosadil Růžička a za další čtyři minuty využil přesilovku 5 na 3 znovu Káňa. Drtivou první třetinu domácích pak dokonal v jejím závěru Luka a Nový Jičín tak po 20. minutách prohrával 2:5.

Zbytek utkání už byl v jasné režii domácího favorita. Jubilejní desátou trefu měl na svědomí ostrostřelec Luka, jenž dokonal hattrick, a který v 9 zápasech posbíral už 19 bodů (10+9). „Atmosféra byla perfektní, ale pocítili jsme to, protože jsme si odseděli nějaké minuty navíc. Pak už to byla přestřelka a Frýdek-Místek je někde jinde. Nás navíc postihla marodka a točili jsme pouze pět beků," dodal novojičínský asistent. Utkání navíc nedohrál Gebauer, jenž obdržel trest do konce utkání.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HK NOVÝ JIČÍN 11:3 (5:2, 3:1, 3:0)

Branky: 3. Meidl (Růžička, Kvapil), 8. Luka (Káňa, Christov), 11. Růžička (Meidl), 15. Káňa (Foltýn, Piecha), 20. Luka (Káňa, Christov), 29. Růžička (Klimša), 30. Schwarz (Sonnek), 38. Franek z trest. střílení, 46. Sonnek (Franek), 50. Luka (Christov), 50. Piecha (Kovařčík, Jaroš) – 1. Zdeněk (Vašut, Ižacký), 5. Lehečka (Kabeláč), 32. Ižacký (Zdeněk). Rozhodčí: Krenželok – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 9:11, navíc P. Flašar 10 minut a Gebauer trest do konce utkání (oba NJ) Využití: 3:0. Diváci: 1418.

HK Nový Jičín: Chvostek – Hruška, Haloda, Vašut, P. Flašar, Hoďa – Uhlár, Kabeláč, Lehečka – R. Gebauer, Zdeněk, Ižacký – Mikšan, Macháček (21. Novotný), Škumát – Klečka. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 9. kola:

Kopřivnice – Poruba 2:3 pr., M. Budějovice – Vsetín 2:6, Břeclav - Karviná 1:0 sn., Opava – Hodonín 4:3 sn., Val. Meziříčí – T. Brno 4:5 pr.

Nový Jičín hostí ve středu od 18 hodin hodonínské Drtiče a v sobotu pak cestuje na derby do Kopřivnice.