Hostující svěřenci Karla Suchánka předvedli skvělý vstup do zápasu a po první třetině odcházeli do šaten s poklidným, tříbrankovým náskokem. Až do závěrečné sirény nepovolili domácím žádné zdramatizování výsledku. Šestá porážka z posledních sedmi duelů tak rozhodla o osmém místě Nového Jičína po základní části.

„Se vstupem do utkání jsme měli dvě výborné příležitosti, které jsme nedali, a Opava šla prakticky z první střely do vedení. Pak jsme hráli po zbytečném faulu v oslabení, kde jsme měli puk pod kontrolou a hráli jsme si s ním tak dlouho, až jsme kotouč ztratili a Opava přidala druhou branku. Hosté pak postavili hráz na modré čáře a my jsme nebyli schopni projít. Puky nám pořád skákaly a nevyhráli jsme ani jeden osobní souboj," vyjadřoval se k porážce domácí kouč David Handl.

Nový Jičín se postupem času dostával do šancí velmi ztěžka. „Opava získávala lehce puky a chodila do rychlých protiútoků, ze kterých dávala góly. Nebyli jsme vůbec schopni udržet puk v pásmu. Z každého osobního souboje vyšel vítězně opavský hráč," mrzelo Davida Handla. Opavská výhra byla podpořena čistým kontem pozorného brankáře Šafránka. „V zápase jsme byli jednoznačně lepším týmem. Utkání jsme měli postupem času více a více pod kontrolou a nepovolili jsme domácím vrátit se do zápasu, čehož si cením. Neproměnili jsme ještě řadu šancí, skóre tak mohlo být klidně i vyšší. Naše obranná hra byla velmi dobrá, podpořená velmi dobrým brankářem. Jen mě mrzí zbytečný faul domácích už za rozhodnutého stavu zápasu," uvedl k utkání trenér Slezanu Opava Karel Suchánek.

Novojičínský tým tak ve čtvrtfinále letošních vyřazovacích bojů vyzve favorizovaný Přerov. „Jedná se o vítěze základní části. Bylo to už rozdané před posledním kolem, že nás čeká Přerov nebo Havířov. S Přerovem jsme uhráli z těch čtyř zápasů tři body, s Havířovem jsme neuhráli ani bod. Ale uvidíme, play-off je úplně jiná soutěž. Zkusíme se připravit a budeme bojovat," řekl odhodlaně novojičínský trenér, jenž dodal: „My jsme chtěli v minulém kole porazit Karvinou a snažili jsme se jít na Prostějov. Utkání v Karviné jsme bohužel nezvládli, a karty už tak byly rozdány jasně Přerov nebo Havířov." První utkání play-off čeká Nový Jičín první březnovou sobotu. „Nemáme žádný zvláštní program. Dnes máme trénink, následné tři dny máme volno a od úterý se už budeme připravovat každý den," prozradil závěrem David Handl.

42. kolo II. hokejové ligy: HC Nový Jičín - HC Slezan Opava 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Mlýnek (Černý, Tuma), 11. Vítek, 17. Polok (Wolf, Pavelek), 32. Džemla (Vítek, Galvas), 52. Baďura (Herman).

Vyloučení: 3:7 5 min. + TH D. Gulda 5 min + OK Černý. Využití: 0:1. Poměr střel: 23:26. Diváci: 390.

HC Nový Jičín: Šrámek Andrýsek, Vašut, P. Gulda, Horák, F. Chvostek, Hradil M. Chvostek, Škumát, Skaloš Kabeláč, Macháček, Hruška Uhlár, Zedník, Brynecký Martinčík, Tomášek, D. Gulda. Trenér: David Handl.

Čtvrtfinálové dvojice play-off: Přerov - Nový Jičín, Havířov - Opava, Prostějov - Karviná, Poruba - Vsetín.

První zápasy jsou na programu v sobotu 2. března.

HC Zubr Přerov (1.) vs. HC Nový Jičín (8.)

Vzájemné zápasy v sezoně:

2. kolo: HC Zubr Přerov - HC NJ 5: 4sn

13. kolo: HC NJ - HC Zubr Přerov 0:2

24. kolo: HC Zubr - Přerov HC NJ 3:1

35. kolo: HC NJ - HC Zubr Přerov 2:1p

Termíny: Série, hraná na tři vítězné duely, startuje v sobotu 2. března v 17 hodin na ledě přerovských Zubrů a pořadatelství se střídá vždy po jednom zápase. První domácí utkání v play-off tak čeká Nový Jičín v pondělí 4. března od 18 hodin. (sobota 2. března, pondělí 4. března, středa 6. března, případně pátek 8. března a neděle 10. března)