Poruba nadělila Novému Jičínu osmičku

Po vítězném derby s Kopřivnicí cestovali na led favorizované Poruby, kde však vůbec nezvládli úvodní třetinu, po které prohrávali už 0:5. Druholigoví hokejisté Nového Jičína nakonec proti ostravskému souboru trenérského dua Flašar, Sršeň schytali debakl 0:8, když výhru řídili pětibodový Káňa (3+2) a kanonýr Luka (1+3).

28.9.2017

Novojičínští hokejisté (v modrém) padli v Porubě 0:8 a první sedminu základní části zakončí v sobotu doma proti Šumperku. Foto: Archiv Deníku

Ostravané začali náporem a na úvodní trefu jim stačilo jen 65 vteřin, když Kohna, jenž nastoupil poprvé v sezoně, prostřelil dělovkou hokejový světoběžník Tomáš Káňa. Kohn pak vychytal Fojtíka, ale v 6. minutě inkasoval podruhé, když ho překonal bývalý novojičínský forvard Zdeněk, jenž se v létě přesunul právě do silného kádru Poruby.

Domácí pak nesundávali nohu z plynu ani v následujících minutách a vedení 3:0 zařídil tečí Haas. Načaté Ďábly pak za dalších 19 vteřin dorazil čtvrtým zásahem opět Káňa, a když stejný hráč dokonal ve 14. minutě hattrick, po kterém zvyšoval již na 5:0, přepustil Kohn své místo Jiřímu Slovákovi.

„Bohužel jsme nechytili začátek utkání a pět branek je na první třetinu strašně moc. Navíc jich mohlo být i více a to je ještě horší. Po třetí inkasované brance to s mančaftem zamávalo,“ vzpomínal na krutý středeční start kouč Nového Jičína Petr Macháček.

MACHÁČEK: PROTI ŠUMPERKU CHCEME BODOVAT

V prvních minutách druhé periody kanonáda Poruby pokračovala, protože ve 26. minutě vedl tým bývalého kouče Nového Jičína Aleše Flašara již 6:0. Až poté se ostravský nášup zasekl a Slováka zachránila v jednom případě i tyč po střele Fojtíka.

Poslední část už se pouze dohrávala. Když se zdálo, že žádnou branku nenabídne, přihlásil se o slovo muž zápasu Káňa, jenž našel Luku, který v čase 59:39 dorazil Nový Jičín osmým gólem. „Ve druhé a třetí třetině už soupeř trošku ubral a to nám pomohlo se trošku postavit na nohy. Lépe jsme bránili střední pásmo a malým pozitivem je, že jsme ubránili všechny přesilovky soupeře. Ale i tak je z toho vysoká porážka,“ litoval velitel Ďáblů, jenž ihned dodal: „Ale bereme to jako velikou lekci a chceme si z toho vzít jen to nejlepší.“

Novojičínské hokejisty čeká v sobotu další z favoritů, když od 17 hodin vyzvou na vlastním ledě šumperské Draky. „Určitě budeme chtít zapomenout na tu vysokou porážku. Čeká nás jiný zápas, jiný soupeř a věřím, že se dobře připravíme. Našim cílem bude bodovat,“ ubezpečil Macháček.

HC RT TORAX PORUBA – ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)

Branky: 2. Káňa (Luka, Zdeněk), 6. Zdeněk (Káňa), 12. Haas (Dresler, Zachar), 13. Káňa (Luka, Zdeněk), 14. Káňa (Luka, Kaluža), 23. Adam (Ollender, Puškár), 26. Ballner (Adam), 60. Luka (Káňa). Rozhodčí: Škach – Rožánek, Kučera. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 309.

Poruba: Kůdela (35. Kubáň) – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Popela, Baca, Puškár, Adam – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Jaroš, Ollender – Sztefek, Schwarz, Gelnar. Trenéři: Flašar a Sršeň.

Nový Jičín: Kohn (14. Jiří Slovák I.) – Adamík, Metelka, Janiczek, Běhal, Hruška, Már (41. Heinzl) – Chvostek, Kocián, Jiří Slovák II. – Motloch, Š. Kratochvíl, Sonnek – Málek, Zedník, R. Gebauer – Krupa, Palacký, Pecha. Trenéři: Macháček a K. Gebauer.

Zbylé výsledky 6. kola:

Hodonín – Opava 4:2. Úterní předehrávka: Valašské Meziříčí – Šumperk 2:5. Kopřivnice měla volno.

28.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.