Splnili cíl, se kterým do nedalekého domova valašskomeziříčských Bobrů odjížděli, a dovezli všechny body. Ještě po 40 minutách však druholigoví hokejisté Nového Jičína ztráceli jednu branku. Nakonec rozhodl jejich čtyřgólový uragán ze závěrečné části.

V první třetině se činili oba muži v maskách. Jak domácí Vydržel, tak novojičínský Šrámek pochytali řadu šancí a drželi své celky. První dvacetiminutovka tak branku nenabídla. Šrámkovi kryl záda třetí gólman Kamil Gebauer. „Ile (Iláš) se totiž na tréninku zranil. Doplnil nás tak náš třetí brankář, který kdykoliv pomůže a zaskočí, za což jsem rád. Chodí s námi i na tréninky a je to super kluk. Šráma (Šrámek) podal vynikající výkon a podržel nás. V první třetině jsme měli více ze hry, ale domácí byli také nebezpeční. Hodně toho pochytal i domácí gólman," vracel se na začátek zápasu novojičínský kouč Aleš Flašar.

V polovině utkání poslal Nový Jičín do vedení Ondřej Kovařčík, odchovanec klubu, jenž momentálně působí v třinecké juniorce, ve které si v prozatímních 31 zápasech připsal 26 bodů (10+16).

Za zraněného beka Patrika Flašara pak zaskočil Jan Zahradníček, taktéž klubový odchovanec a Kovařčíkům spoluhráč z extraligové třinecké juniorky. Valaši však poté utkání během tří minut otočili, když na 2:1 zvyšoval Sprušil, kmenový hráč Přerova, jenž v uplynulé sezoně působil v Novém Jičíně. „Po našem vedení jsme zbytečně polevili a dostali jsme gól po zbytečném vyloučení. Laxností a lajdáckostí pak domácí skóre otočili a druhá třetina nám vůbec nevyšla. Hráli jsme špatně," přiznal Flašar.

Do třetí třetiny jako by však nastoupil pouze jeden tým. Ve 44. minutě výborně potáhl kotouč za branou Kovařčík, který našel na přední tyči Mráze, a ten svým sedmým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2. Za pouhých pět minut vletěl do pásma Ižacký a jeho přízemní bomba švihem skončila až v síti. Tři minuty před koncem se pak v oslabení prosadil nejproduktivnější člen Flašarovy družiny, Lehečka, jenž střelou mezi betony zvýšil na 4:2.

Stejný hráč pak svou osmou trefou v ročníku z druhé vlny pečetil výhru Nového Jičína. „V šatně jsme museli zvednout hlas a kluci na soupeře vletěli. Ve třetí třetině už byl na ledě jeden tým. Důležité bylo, že se nám rychle podařilo vyrovnat," pochvaloval si novojičínský kouč, jemuž chyběl ještě Kacíř a distancovaný Robin Gebaeur.

Už zítra cestuje Nový Jičín na vsetínský Lapač, kde na úvod sezony prohrál 0:2. Doma však aktuálně třetí Valachy porazil 6:4. Třetí vzájemný duel sezony startuje už v 16 hodin.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Nový Jičín 2:5 (0:0, 2:1, 0:4)

Branky: 34. Martiník (Sprušil), 37. Sprušil (D. Varga) – 30. O. Kovařčík (Ižacký), 44. Mráz (O. Kovařčík), 49. Ižacký (O. Kovařčík), 57. Lehečka (Vašut), 59. Lehečka (Kabeláč, Uhlár)

Vyloučení: 4:8, navíc P. Gulda st. (VM) OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:35. Rozhodčí: Slavka - Wesley, Goňa

HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, Zahradníček, Žák, Vnenk - Mikšan, Hanák, Novotný – Mráz, O. Kovařčík, Ižacký – Lehečka, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.