HC Karviná - HC Nový Jičín 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

V posledním přípravném utkání pak zajížděli hráči Nového Jičína do Karviné. S Karvinou drželi po dvou třetinách krok, ale ve třetí třetině přidali domácí tři branky, a zvítězili 5:2.

Do posledního přípravného utkání nevstoupili Novojičínští hokejisté dobře. Již na konci první minuty se střelecky prosadil Brandon Conratto 1:0. O šest minut později se o vyrovnání postaral domácímu publiku dobře známý Marek Ivan 1:1, a v šestnácté minutě poslal novojičínské hráče do vedení Michal Chvostek 1:2. Karviné však stačila pouze minuta a půl na srovnání tohoto skóre. Tentokrát byl úspěšným střelcem Petr Řezáč, který střelou z mezikruží vyrovnal na 2:2.

Druhá třetina se nesla ve znamení taktického hokeje. I když byli hokejisté Nového Jičína aktivnější, nepodařilo se jim vsítit ani jednu branku. Možnost skórovat z trestného střílení měl obránce Vašut, Iláš v brance Karviné však byl připraven. „Druhou třetinu jsme hráli pěkný hokej, ale nevyužili jsme spoustu šancí. Byli jsme lepším týmem," dodal k průběhu druhého dějství trenér Kamil Glabazňa.

Začátek poslední třetiny vyšel lépe Karviné, když je poslal do vedení, svou druhou brankou v utkání Conratto 3:2. Na další gól jsme nemuseli dlouho čekat, vyloučení Chvostka za hákování znamenalo další gól do Šrámkovy klece. Tentokrát byl mužem činu Rosůlek, jenž vypálil bombu, která se zastavila až ve Šrámkově brance 4:2. Domácí pokračovali v tlaku a ve velké šanci se ocitl Blatoň, Šrámek však byl připraven. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny, při přesilové hře, se rozhodl Kamil Glabazňa odvolat brankáře Šrámka, a poslat tak své svěřence do dvojnásobné výhody.

Jenže domácím hráčům se podařilo ubránit a naopak ještě vstřelit gól. Domácí tak přidali do prázdné klece ještě další branku 5:2. „Ve třetí třetině se to otočilo a Karviná nás úplně přejela. Měli jsme špatný přístup, hráli jsme laxně. Opět jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát. Čtyři minuty před koncem utkání, když jsme šli do přesilovky, jsem odvolal gólmana, ale bohužel jsme dostali gól. Chtěl jsem to risknout a vyzkoušet si i tuto herní situaci," nastínil průběh poslední třetiny Kamil Glabazňa.

Branky: 2. Contratto, 18. Řezáč (Kowalczyk), 44. Conratto (Kowalczyk), 47. Rosůlek (Buček), 57. Blatoň (Pavliš) 8. Ivan (Mičulka, Vašut), 17. Chvostek M. (Horák, Gulda)

Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Poměr střel: 28:28.

Nový Jičín: Šrámek Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hruška, Cabák Ivan, Macháček, Mičulka Kabeláč, Zedník, Chvostek M. Uhlár, Toman, Skaloš Martinčík. (sedy)

PROGRAM V ÚVODU NOVÉ SEZONY II. LIGY

1. kolo: 22. září, 18.00 HC NJ - HC Bobři Valašské Meziříčí

2. kolo: 26. září, 18.00 HC Zubr Přerov - HC NJ

3. kolo: 29. září, 18.00 HC NJ - HC RT Poruba

4. kolo: 3. října, 18.00 HC AZ Havířov - HC NJ

5. kolo: 6. října, 18.00 HC NJ - VHK Vsetín