Povedený závěr nakonec proměnili v zisk dvou bodů

/FOTOGALERIE/ Nelichotivou bilanci s Frýdkem-Místkem, se kterým ze třech předešlých utkání získali pouhý bod, chtěli konečně prolomit hokejisté Nového Jičína. Nakonec díky drtivému závěru vydolovali dva body.

23.1.2014

HC Nový Jičín – HC Frýdek-Místek 3:2Foto: Dalibor Tobola

Téměř osmapadesát minut nenašli recept na frýdecko-místeckého brankáře Kubáně a ještě dvě a půl minuty před koncem prohrávali 0:2, ale brankami Robina Gebauera a Sprušila dotlačili zápas až k nájezdům, které rozhodla jediná trefa Josefa Fojtíka.

Hosty poslal ve 13. minutě do vedení ranou od modré čáry obránce Podešva a následné minuty patřily Frýdku-Místku. S bekhendem Macha si ale Šrámek dokázal poradit. Další šanci měli na svědomí Jan Sluštík s Vaculou, kteří však přečíslení 2 na 1 ve druhou branku nepřetavili. Velká šance na vyrovnání se domácím naskytla v polovině zápasu, kdy po ataku na Hánaka obdržel trest na 2+2 minuty Gajda. Novojičínští chvílemi zmáčkli Nečasovy svěřence, ale pozorný Kubáň nadále držel čisté konto.

Ještě více se o utkání, včetně podrobnějšího hodnocení trenéra Flašara, dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.

V poslední třetině mohl vyrovnat Robin Gebauer, který se dostával do dobré příležitosti, ale hosty znovu podržel Kubáň. Poté přišla na řadu Machova sólojízda. Hostující útočník se prodral až před Šrámka, ale novojičínská jednička neinkasovala. To se však změnila hned za chvíli. Mach se zbavil jednoho z obránců, poslal kotouč do jízdy na rozjetého Kopúna, který navýšil vedení frýdecko-místeckých hokejistů na 2:0. V nadějné šanci pak mířil nad Uhlár a domácí fandové tak stále čekali na první branku svého týmu. O tu se nakonec v čase 57:29 postaral v dobré formě hrající Robin Gebauer, který z úhlu překonal Kubáně. Pro novojičínského forvarda to byla čtvrtá trefa z posledních pěti utkání. Na začátku předposlední minuty třetí třetiny ujížděl na Šrámka zcela sám Kopún, ale domácí brankář díky výbornému zákroku živil naději na bodový zisk Nového Jičína. V novojičínské power-play měl vyrovnání na holi Uhlár, ale nakonec se v závěrečném tlaku nejlépe zorientoval Sprušil, který zavěsil kotouč pod horní tyčku a poslal zápas do prodloužení.

Minutu a půl před koncem prodloužení byl za podražení vyloučen Prokop a hosté tak dostali k dispozici přesilovku 4 na 3, kterou však nedokázali využít. Nájezdy měly jediného úspěšného střelce, kterým byl novojičínský hráč s číslem 9 Josef Fojtík. „Za vítězství jsem šťastný. Hlavně mám radost z toho, že kluci bojovali až do konce. Jsou to pro nás velmi důležitý body. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, ale samozřejmě klobouk dolů před Frýdkem. Hrál opravdu dobře, zkušeně a chytře," ocenil soupeřův výkon domácí kouč Aleš Flašar.

Frýdek-Místek tak vedl ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny o dvě branky, ale nakonec se domů vracel s jedním bodem. „Sedmapadesát minut jsme odehráli velice dobře takticky, bohužel jsme nezvládli poslední tři minuty. Vlastní hrubou chybou v poslední minutě jsme inkasovali v power-play druhý gól. Měli jsme puk na hokejce, nevyhodili jsme a domácí srovnali. Závěr jsme prostě nezvládli. Domácí hráli vabank, dali gól téměř z brankové čáry na 1:2 a to je nabudilo. My jsem tak zbytečně přišli o body," smutnil po utkání hostující trenér Radim Nečas, jehož trápí také zdravotní stav mužstva. „Stále se potýkáme s řadou zraněných hráčů, což nás trápí celou sezonu. Jeden se zraní, další se uzdraví. A to musím upozornit, že se jedná o klíčové hráče," dodal trenér aktuálně osmého celku druholigové tabulky.

Nový Jičín se dočkal prvního vítězství nad Frýdkem-Místkem v probíhající sezoně. „Samozřejmě je v jejich mužstvu cítit Marek Ivan. Je to vůdce týmu, který mají celkově silný. Skvěle jim taky zachytal gólman. A o to více mě těší zisk dvou bodů. Musím poděkovat celému týmu za skvělý výkon. Ve čtvrtek budou mít volno," dodal v dobré náladě osmačtyřicetiletý kouč.

II. hokejová liga, sk. Východ, 35. kolo

HC Nový Jičín – HC Frýdek-Místek 3:2 SN (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 58. R. Gebauer (Vašut), 60. Sprušil (Prokop), rozh. nájezd Fojtík – 13. Podešva (Gogolka, Mach), 50. Kopún (Mach).
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Poměr střel: 37:28. Diváci: 350.
Jak šly nájezdy: 1. Richter X, Fojtík 1:0, 2. Ivan X, Hanák X, 3. Samiec X.

Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Horák, Vnenk, Fišera, Vašut – Lehečka, Kacíř, Novotný - Sprušil, Macháček, R. Gebauer - Fojtík, Hanák, Uhlár. Trenér: Flašar.

Frýdek-Místek: Kubáň – Podešva, Čintala, Ovšák, Měkýš, Gajda – Samiec, Ivan, Stránský – Gogolka, Richter, J. Sluštík – Vacula, Kopún, Mach – Mamula. Trenér: Nečas.