Dvojnásobný mistr ligy a bývalý profesionální rozhodčí se vrátil k hokeji a „válí“ za Kopřivnici v nejnižší soutěži

„To už je jen taková sranda na vypocení,“ směje se Smeták, který byl od roku 2001 hokejovým arbitrem. Poslední utkání řídil ještě loni na podzim. V utkání Sparta – Litvínov se měl několikrát „upísknout“. S hodnocením komise rozhodčích ale nesouhlasil, a tak na protest zanechal rozhodcovské kariéry. Od října tak Smeták zmizel z české hokejové scény, podle informací serveru hokej.cz zamířil za trenérskou prací do Německa.

Nyní se vynořil tam, kde už kdysi hrál. V Kopřivnici Smeták působil v sezoně 1997/1998, když postoupila do II. hokejové ligy. V rozehraném ročníku ale odešel a vrátil se až před sezonou 2000/2001, aby Kopřivnici znovu pomohl v druholigových bojích. Nyní tedy zahajuje třetí kopřivnické angažmá a hraje nejnižší soutěž – krajský přebor. „O angažmá bych nemluvil. Domluvil jsem se na zápasy krajského přeboru, abych týmu pomohl, ale pokud se dostane Kopřivnice do druhé ligy, tam už hrát nebudu. To je na mě strašně rychlé,“ vysvětlil s tím, že jeho úkol je mladé spoluhráče usměrnit a povzbudit. „Kdysi mi prezident kopřivnického klubu pomohl, tak teď pomáhám já jemu,“ poznamenal Smeták.

Poprvé nastoupil v kopřivnickém dresu v minulém týdnu v přátelském duelu proti Novému Jičínu. A v sobotu už pomohl mužstvu k remíze 2:2 na ledě dosavadního lídra krajského přeboru, Horního Benešova. „Zapotil jsem se dost. Fyzicky jsem na tom sice dobře, ale už mi schází rychlost. Ztratil jsem ji jako rozhodčí, to jsem jezdil pořád v jednom tempu,“ vysvětlil. Co mu prý ale nejvíce dělalo starosti, byla hokejka. „Pět let jsem ji neměl v ruce, docela mi překážela. No nic, teď absolvuju ještě několik tréninků, a v neděli proti Rožnovu dám gól. Teda rád bych,“ přeje si Smeták, který by během několika týdnů mohl zažít i ještě jednu zajímavou premiéru. Kopřivnice totiž láká i jeho dvacetiletého syna Martina. „Uvidíme, všechno je teprve rozjednané. Ale kdyby se to podařilo, rád bych s ním hrál v jednom dresu.“