Diváci viděli kromě dvanácti branek také pěstní souboj domácího beka Fišery s prostějovským Kneslem.

Rozhovor s novojičínským útočníkem Robinem Gebauerem naleznete
v sobotním vydání Novojičínského deníku.

Prostějov vstoupil do utkání lépe a z prvního útoku se z nenápadné střely prosadil Juraj Jurík. Za pět minut se Jestřábi radovali znovu, ale sudí branku pro kopnutí do kotouče neuznal. Poté se dočkali i domácí fandové. Uhlárovu šanci ještě Kocián vychytal, ale když Fojtík vysunul do jízdy Novotného bylo srovnáno 1:1. Brankové hody pak v první třetině pokračovaly i nadále.

Za minutu se totiž svěřenci Petra Zachara radovali znovu. Luňák dostal přihrávky zpoza branky a poslal Prostějov znovu do vedení. Domácí si však přichystali i druhou rychlou odpověď. Sprušil pláchl hostující obraně, zpětnou přihrávkou našel Macháčka a ten svou osmou brankou v sezoně srovnal v 10. minutě na 2:2.

Druhou třetinu ovlivnilo časté vylučování, kdy byli domácí hned čtyřikrát posláni do oslabení. Hanáci využili hned první početní výhodu druhé části a zásluhou přesné teče Luňáka opět vedli. Poprvé šel Prostějov do dvoubrankového vedení ve 29. minutě, kdy se tvrdou střelou prosadil Černý – 2:4.

Domácí pak do zápasu vrátil Fojtík, který z hostujících obránců udělal nehybné sochy a své sólo zakončil brankou na 3:4. K nelibosti domácích tribun pak přišlo další vyloučení na straně Nového Jičína a hosté využili už druhou přesilovou hru, když se z dorážky radoval Stejskal. Stejný hráč se trefil i o minutu později, když rychlý výpad Prostějovských zakončil ranou pod horní tyčku 3:6. Flašarův soubor však nic nebalil a šest vteřin před druhou sirénou nastavil hůl do Prokopovy střely Uhlár. Do kabin se tak šlo za stavu 6:4 pro hosty.

Prostějovskému vítězství pak výrazně pomohla brzká branka z úvodu třetí třetiny, kdy se dorážkou prosadil Venkrbec, který tak posedmé překonal Šrámka. Za další půlminutu se však radovali také domácí fanoušci, kteří po celý zápas hnali své hráče vstříc bodovému zisku. Přesnou ranou se prosadil uzdravený kanonýr Martin Kabeláč, jenž snížil na 5:7. Novojičínští pak nevyužili dvě přesilové hry a když to nevyšlo ani v závěrečné power-play, podlehli Prostějovu i počtvrté v letošním ročníku.

HC Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov

Dvě minuty před koncem ale ještě diváky dostala do varu bitka mezi novojičínským pořízkem Fišerou a hostujícím Kneslem. V pěstním souboji si navzájem naložili oba aktéři. V první části měl navíc domácí bek, ale po krátkém rozdělení od čárových sudí si oba bijci střihli repete. V něm zvítězil na body hostující Jestřáb. Oba však byli za boxerskou vložku odměněni potleskem tribun. „Zápas se mi těžko hodnotí. Byli jsme Prostějovu naprosto vyrovnaným soupeřem a při hře pět na pět si troufnu říct, že jsme byli lepší. Škoda druhé třetiny, kde byla řada více než sporných vyloučení. Ale to ke sportu bohužel patří. Myslím si, že tím rozhodčí znehodnotil celé utkání," kroutil hlavou domácí kouč Aleš Flašar, který dále pokračoval. „Pořád jsme dotahovali a předvedli jsme vynikající výkon i když jsme prohráli. Klukům jsem poděkoval, protože je to prohra se ctí a za porážku se vůbec nestydím. Nebyl to žádný brutální zápas a myslím si, že vyloučení bylo zbytečně moc. Soupeři můžu pogratulovat k vítězství, ale můžeme odejít se vztyčenou hlavou," dodal k utkání šéf domácí střídačky.

Prostějovští Jestřábi si tak divokým vítězstvím upevnili pozici lídra druholigové tabulky. „Dělali jsme neskutečné množství chyb v obraně. Toto kdybychom měli zopakovat v dalších zápasech, tak na to můžeme doplatit. V utkání jsem měli více šancí, ale s takovou obrannou činností nemůžeme dále pokračovat. Nechci zhazovat Nový Jičín, který se poslední zápasy hodně zlepšil, zejména dopředu hrál velmi dobře. Ale myslím si, že dnes neměl jejich gólman šťastný den a to asi rozhodlo," hodnotil utkání trenér Prostějova Petr Zachar.

II. hokejová liga, sk. Východ, 37. kolo

HC Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov 5:7 (2:2, 2:4, 1:1)

Branky: 8. Novotný (Fojtík), 10. Macháček (Sprušil), 30. Fojtík, 40. Uhlár (Prokop, Vašut), 44. Kabeláč (Putniorz, Uhlár) – 1. J. Jurík (Jedlička, Kolibár), 9. Luňák (Venkrbec, Stejskal), 23. Luňák (Malý, Polák), 29. Černý (J. Jurík), 35. Stejskal (Venkrbec, Černý), 36. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 44. Venkrbec (Luňák, Stejskal).

Vyloučení: 7:6 - 10. min Sršeň, 5 min. + OK Fišera – Knesl. Využití: 1:2. Poměr střel: 36:32. Diváci: 450.

Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Dusík, Horák, Vnenk, Fišera, Vašut – Fojtík, Zedník, Novotný - Sprušil, Macháček, R. Gebauer - Kabeláč, Putniorz, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.