Slezané skončí díky sobotní výhře 4:1 s jistotou na 5. místě, které držel dlouhou dobu právě Nový Jičín, a v play-off narazí na brněnskou Techniku. Flašarův soubor pak ve čtvrtfinále narazí na jednoho z dvojice Poruba, Vsetín.

Po deseti minutách se ujala přesilovková rána kapitána Měcha a Opavané trestali. Za další čtyři minuty bylo pro Novojičínské ještě hůře, když na domácí zkoprnělou defenzivu vyzrál přesnou tečí Vítek. „Zkraje jsme se nechali uspat a dostali jsme dva blbé góly po našich individuálních chybách, které nemůžeme dělat. S tak silným soupeřem musíme být šedesát minut připraveni a všechno musí fungovat. Soupeř přes nás chodil jako nůž máslem, a to je špatné. Jak už jsme pak Opavu pustili na koně, tak to bylo těžké," kroutil po utkání hlavou novojičínský kouč Aleš Flašar. Až v závěru třetiny probrali prořídlé publikum také domácí. Robin Gebauer si na modré čáre počíhal na přesný pas Flašara, po rychlém výpadu překonal Šafránka a snížil na rozdíl jediné trefy.

Rozdíl dvou branek mohl na začátku druhého dějství zařídit Baďura, ale Šrámek podržel svůj tým. Velkou příležitost na vyrovnání měli domácí v polovině utkání, Lehečka však ještě hledal lépe postaveného Ižackého a k výraznému ohrožení Šafránka nakonec nedošlo. Důležitý moment nabídl také závěr druhé periody, kdy domácí nevyužili početních výhod 5 na 3. První trvala 17 vteřin a druhá, ve které vychytal vyložené šance Slováka Zetíka výtečný Šafránek, 54 vteřin. Po druhé siréně si pak chtěli vše z očí do očí vyříkat právě Zetík s opavským pořízkem Tichým a rozhodčí měli co dělat, aby dali napěněné borce do klidu.

Třetí třetina už pouze dokumentovala domácí marnou snahu s výsledkem ještě něco udělat. Ve 44. minutě srazil domácí třetí zásah Poloka, a bylo prakticky po zápase. Skupinku hostujících fanoušků pak ještě osm minut před koncem rozveselil Wolf a bylo definitivně rozhodnuto. V samotném závěru si ještě ne zrovna fér počínal opavský Vaněk, který ležícího Robina Gebauera ještě počastoval dvěma údery, a zápas tak zakončil na trestné lavici. „Náš výkon nebyl určitě oslnivý. Chyběla nám střelba a naše hra je unavená, ale nedivím se. Táhneme to dva a půl měsíce s patnácti lidmi a nyní se to projevuje. Uvidíme, co bude v play-off. Tam se jede na krev," řekl dále trenér novojičínského HK.

II. hokejová liga, sk. Východ, 43. kolo

HK Nový Jičín - HC Slezan Opava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 18. R. Gebauer (P. Flašar) – 10. Měch (Kysela), 14. Vítek (Kysela, Měch), 44. Polok (Herman, Pavelek), 52. Wolf (Kysela, Chalupa). Vyloučení: 6:11. Využití: 0:1. Diváci: 250.
Nový Jičín: Šrámek – Horák, Vnenk, Vašut, P. Flašar, Hruška, Žák - Mikšan, Hanák, Uhlár - R. Gebauer, Novotný, Lehečka – Mráz, Ižacký, Zetík. Trenéři. Aleš Flašar a Radomír Grimm.
Opava: Šafránek – Kysela, Pavelek, Tůma, Tichý, Vrábel – Měch, Černý, Vítek – Chalupa, Wolf, Baďura – Herman, Polok, Svoboda – Vaněk. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek.

Více se o utkání dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku.

Základní část sezony 2014/2015 zakončí Flašarův celek v derby na ledě Valašského Meziříčí. Utkání začíná v domovském stánku Bobrů ve středu v 18 hodin (vzájemné zápasy v sezoně NJ-VM 4:2, VM-NJ 2:5, NJ-VM 2:3).