Hokejisté Kopřivnice, kteří se bijí o poslední volné místo do play-off, sehráli na ledě čtvrtého Hodonína vyrovnanou partii podobné té, kterou na jihu Moravy odehráli v rámci předchozího utkání, kdy 16. prosince vedli dokonce 5:2, ale inkasovaná vyrovnávací branka v poslední minutě základní hrací doby s následnou trefou v prodloužení znamenaly, že si tým trenéra Slabého odvážel domů pouze bod.

Situace se opakovala také v sobotu, kdy Kopřivničtí vedli už 3:1, po vyrovnání soupeře pak šli znovu do vedení 4:3, ale půl minuty před koncem domácí stadion explodoval, když Peš poslal zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl o bodu navíc pro Drtiče Nedvěd. „S Hodonínem jsme kromě prvního utkání (Kopřivnice prohrála doma 2:9) sehráli dobré zápasy, takže jsme si věřili. Domácí mají velkou kvalitu, ale my jsme hráli poctivě zezadu a chodili jsme do brejků, ze kterých se nám dařilo dávat branky. Bohužel jsme tady sehráli stejný zápas jako minule a znovu jsme inkasovali při power-play. Závěr jsme opět hrubě nezvládli a domácím jsme vyrovnání darovali," hovořil notně rozmrzelý trenér Kopřivnice Václav Slabý. Kopřivnici poslal do vedení už ve 4. minutě Matějek, jenž obvykle nastupuje za prvoligový Havířov, ale už za necelou minutu přišel s rychlou odpovědí Matula. To však na hostující pohodě nic neubralo a už v 8. minutě vrátil svému týmu vedení Červenka. Za dalších šest minut pak zakončil povedenou první část Kopřivnických znovu Matějek, jenž střelou z mezikruží využil přesilovou hru a zvýšil na 3:1.

Drtiči načali druhou třetinu přesilovkou, která pokračovala ještě z prvního dějství a vteřinu před Červenkovým návratem na led napřáhl Nedvěd a kus černé gumy viděl Vrba až za svými zády. Jihomoravané se pak tlačili za vyrovnáním, které přišlo ve 33. minutě, ve které Peš vymetl šibenici a kopřivnický náskok byl minulostí.

V první minutě závěrečné periody ale rozveselil skupinku kopřivnických příznivců obránce Vydra, jehož střelecký pokus skončil až za zády Zavadila a hosté tak znovu vedli. Právě autor čtvrté kopřivnické trefy byl pak aktérem bitky s domácím Mikéskou. Hodonínští se pak mocně hnali za srovnáním, ale Vrba stále držel jednobrankové vedení nováčka. V posledních dvou minutách ale šáhli Drtiči k power-play a v čase 19:33 museli Kopřivničtí klopit hlavy, když Pešova teč poslala zápas do prodloužení, ve kterém už povzbuzení domácí rozhodli o svém dvoubodovém vítězství zásluhou Nedvěda. „Po naší čtvrté brance se Hodonín tlačil za vyrovnáním, ale my jsme taky měli šance, jak zápas rozhodnout. V power-play, ale uděláme velkou chybu, kdy se snažíme trefovat prázdnou branku, nebo já nevím, co to mělo znamenat. Nerozumím tomu. Zkušený mančaft tohle nedopustí, ale my jsme domácím svoji naivitou bohužel dopřáli vyrovnání. V prodloužení pak nepochopitelně couváme a zase zbytečně inkasujeme. Měli jsme si odvést tři body, které v naší situaci nutně potřebujeme, ale místo toho máme pouze jeden," sdělil zklamaně kopřivnický kouč, jehož tým hostí ve středu od 18 hodin na domácím ledě druhý Vsetín.

Před utkáním s Valachy proběhne rozloučení s hokejovou kariérou kopřivnického odchovance a útočníka Adama Mikšovského, jenž musel po těžkém úrazu oka z podzimu roku 2014 ukončit hráčskou kariéru, a který naposledy oblékal právě vsetínský dres.

II. hokejová liga, sk. Východ, 38. kolo

SHK Hodonín – HC Kopřivnice 5:4 pp (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 5. Matula (Sajdl), 22. Nedvěd (Jurásek, Peš), 33. Peš (Špok, Nedvěd), 60. Peš (Škápik, Špok), 63. Nedvěd (Peš) - 4. Matějek (Sluštík), 8. Červenka (Stránský, Slovák), 15. Matějek (Teper), 41. Vydra. Rozhodčí: Volf - Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1092.

HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Dusík, Marek, Merenda, Vydra – Červenka, Stránský, Slovák – Suchý (3. Mach), Tomášek, Hrubý – Matějek, Sluštík, Pargáč. Trenér Slabý.