Prostějov porazil Nový Jičín

Prostějov – Naděje stále žije. Prostějovští hokejisté porazili v neděli na vlastním ledě Nový Jičín a na aktuálně osmou Břeclav ztrácejí už jen pět bodů. Do konce základní části východní skupiny druhé hokejové ligy zbývá pět utkání, z nichž tři hrají Jestřábi na domácím stadionu.

16.2.2010 1

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

HK Jestřábi Prostějov – HC Gedos Nový Jičín 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Do utkání s Novým Jičínem vstoupili lépe Prostějované. Už v 8. minutě se puk dostal poprvé za záda brankáře Slováka. Rozhodčí sice chvíli diskutovali, jestli byl celým objemem za brankovou čárou, ale branku Martina Stejskala nakonec uznali. O minutu a půl později bylo v Prostějově ještě veseleji. Přesilovku dokázal využít kapitán Jestřábů Lukáš Duba, který zužitkoval nahrávku Martina Piechy.

Ačkoli byl Prostějov v první třetině jasně lepším týmem, fanoušci mu ještě nezapomněli jeho poslední výkony, a zejména debakl 0:5, který Jestřábům uštědřil poslední Frýdek-Místek. Těsně před koncem prvního dějství roztáhli v kotli velký dres s číslem 0 a jmenovkou Žoldák, doplněný proklamací „Nejste hodni našeho dresu.“ Vzápětí ještě zasypali prostějovské kluziště pracovními rukavicemi a skandovali „Do práce, do práce!“

Tento pokřik si vzal k srdci útočník Richard Bordowski, který v úvodu druhé třetiny zvyšoval už na 3:0 pro Prostějov, když využil parádní asistence Zábranského. Pak ale dostal Nový Jičín výhodu pěti proti třem a Adam Uhlár dokázal vstřelit kontaktní branku.

I Prostějov ale dokázal vzápětí využít svoji přesilovku a tříbrankový náskok mu vrátil mladý útočník Jan Matějka, který je na Hané na hostování ze Zlína. Nový Jičín však neskládal zbraně a jeho výkon se v průběhu zápasu zlepšoval. Gólově to vyjádřil v 38. minutě Lukáš Bacul, který si položil obránce Jedličku, udělal kličku Zientkovi a svoji akci dokonal střelou mezi Sedlářovy betony.

Do třetího dějství vstoupili domácí hokejisté s cílem udržet dvoubrankový náskok, ale hned v 43. minutě je totálně vyšachovala dvojice Macháček, Sluštík a druhý jmenovaný snížil na 4:3. I na tuhle trefu však stačili Hanáci zareagovat. O tři minuty později se totiž svojí druhou brankou v utkání prosadil Bordowski.

Utkání spělo k dramatickému konci. V ponechané výhodě ujel domácím zadákům Marián Skaloš, který znovu snížil vedení Prostějova na jedinou branku. Jičín pořádně přitlačil a Jestřábi mohou děkovat brankáři Sedlářovi, že je v 57. minutě zachránil při stoprocentní šanci Bacula.
Novojičínští se ještě pokusili srovnat bez brankáře, ale toho využil mladík Matějka, který stanovil konečné skóre na 6:4 pro Prostějov.

Branky a nahrávky: 8. Stejskal (Kováč), 9. Duba (Piecha), 23. Bordowski (Zábranský), 27. Matějka (Zientek), 46. Bordowski (Brynecký, Pozděna), 60. Matějka (Zientek, Duba) – 26. Uhlár (Hruška), 38. Bacul (Andrýsek), 43. Sluštík ( Macháček), 53. Skaloš (Toman M.) Rozhodčí: Dědek – Held, Trunečka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1.

Prostějov: Sedlář – Zientek, Kolibár, Paška, Jedlička, Plzák, Bauer, Pozděna, Duba, Stejskal, Brynecký, Noga, Piecha, Zábranský, Piluša, Kováč, Berčák, Bordowski, Skácel, Matějka. Trenéři Aleš Tomášek a Svatopluk Kosík

Nový Jičín: Slovák – Petružálek, Andrýsek, Skaloš, Hruška Pavel, Hruška Petr, Bacul, Macháček, Sluštík, Uhlár, Zedník, Toman M., Toman R., Pelikán, Tomášek, Částečka, Pavlačka, Gulda. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 37. kola: HC Orlová - HC ZUBR Přerov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), SHK Hodonín - HC Slezan Opavav 8:1 (3:1, 1:0, 4:0), HC Břeclav – Valašský HK Vsetín 8:7p.p. (4:3, 1:3, 2:1 - 1:0), HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Blansko 4:3p.p. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0), HC Uničov - HC Frýdek-Místek 3:5 (2:2, 1:2, 0:2)