Už ve středu hostí Břeclav (v 18.00) a sobotu pak Vsetín (v 17.00).

Domácí se proti celku z popředí tabulky vzepřeli a díky zlepšenému výkonu byli dvě třetiny lepším týmem. Rozdílovou branku inkasovali ve dvojnásobném oslabení.

V posledním dějství dostali hosté možnost dvojnásobné početní výhody, trvající 49 vteřin. Domácí už byli blízko vyhození kotouče z vlastní třetiny, čemuž hosté zamezili, a najednou se na kapitána Vašuta řítila hned trojice Jestřábů. Prostějov dokázal situaci využít a díky trefě Černého šel do vedení 3:2. Devět minut před koncem pak hosté ztvrdili vítězství, když se v signalizované výhodě trefil Jurík.

Prostějovští Jestřábi měli v Novém Jičíně namále. Díky poslední třetině si ale nakonec odvezli všechny body

A Prostějovští už si tři body a posun na první místo tabulky vzít nenechali. „Dvě třetiny museli diváci viděli krásný hokej. Ve třetí třetině nám to díky obrovské nekázni hráčů nevyšlo. Je to velká škoda, protože jsme dvě třetiny hráli výborně. Kázeň nás stála minimálně bod. Jsou to pořád stejní hráči. Kádr se posiluje, takže tito hráči hrát nebudou," zlobil se domácí kouč David Handl.

Prostějov si tak nakonec, díky poslední třetině, odvezl všechny body. „Musím přiznat, že první dvě třetiny byl Nový Jičín lepším týmem. Po druhé třetině jsme hru stáhli na tři lajny. Dali jsme šanci hráčům, kterým jsme věřili, a v poslední třetině jsme domácí jednoznačně přehráli, což nakonec stačilo k našemu vítězství," shrnul ihned po utkání trenér Prostějova Petr Zachar.

2. liga, skupina Východ, 15. kolo

HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 27. Lehečka (Heža), 29. Zedník (O. Kovařčík, Ižacký) – 26. Stejskal (Luňák, Malý), 38. Venkrbec (Stejskal), 44. Černý (Stejskal, Venkrbec), 51. J. Jurík (Indra, Luňák).

Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 30:31. Diváci: 450.

Nový Jičín: Šrámek - Horák, Vašut, Vnenk, Hruška, Záhradný, Gulda – M. Chvostek, Sprušil, Kabeláč - Ižacký, O. Kovařčík, Zedník - Heža, Lehečka, Rejžek - Skaloš, Putniorz, Uhlár. Trenér: David Handl.

Více se o utkání dočtete v pondělním vydání Novojičínského deníku.