První měření sil obou týmů nastalo v rámci 9. kola, kdy v Novém Jičíně jasně vyhrálo Uherské Hradiště 7:3. V rámci 21. kola poté skončil zápas v základní hrací době nerozhodně 3:3, druhý bod si připsal slovácký tým na svém ledě až po samostatných nájezdech. Až sobotní duel v Novém Jičíně znamenal pro Gedos tříbodové vítězství.

Mnohem zajímavější je však fakt, že přestože šlo o třetí vzájemný duel, proti týmu ze slovácké metropole se do brány Nového Jičína postavil již čtvrtý gólman. V úvodním duelu nastoupil jako jednička Libor Kozák, který ale musel pro zranění již ve 28. minutě střídat. Místo něj dochytal utkání Kamil Gebauer. Zápas v Hradišti naopak odchytal Andreas Kubáň a čtvrtým gólmanem, jenž nastoupil v kase Gedosu, byl Daniel Chvostek, který právě v sobotu vychytal vítězství. Jen pro srovnání, úvodní duel na straně hostí odchytal Heneš, ve zbylých dvou zápasech pak za Hradiště nastoupil Kůdela.

Jako zajímavý se také jeví fakt, že zatímco Uherské Hradiště mělo, co do střelecké potence, sestupnou tendenci (7, 4 a 3 branky), Nový Jičín dokázal v každém duelu nasázet 3 branky.

Nový Jičín vs. Uh. Hradiště

Celkové skóre: 9:12 (Nový Jičín 4 body, Uh. Hradiště 5 bodů)

Skóre v třetinách: 1. tř.: 2:3, 2. tř.: 3:4, 3. tř.: 4:4

Střelci Nového Jičína: Toman (3 branky), Brynecký (2 branky), Slavík, Gebauer R., Štěpják a Tomášek (všichni 1)

Nahrávky na gól: Andrýsek (2 nahrávky), Uhlár, Zedník, Gebauer R., Skaloš, Slavík, Brynecký, Richter (všichni 1)

Střelci Uh. Hradiště: Mikeš (3 branky), Červenka a Sakrajda (oba 2 branky), Hrabec, Antonovič a Horehleď (všichni 1 branka)

Nahrávky na gól: Antonovič, Vodák, Rapant M. a Sakrajda (všichni 2 nahrávky), Matula a Mikeš (oba 1)