Nejprve přejeli v týdnu doma Opavu 7:0, ale v sobotu už další body do druholigové tabulky nepřidali, když v domovině valašskomeziříčských Bobrů prohráli 3:6. Novojičínští hokejisté mají nyní ve středečním kole volný los a vše tak směřují k sobotnímu domácímu derby proti kopřivnické Tatře.

Nový Jičín prohrával na Bobří hrázi po první části 0:1, ale po celé utkání se musel potýkat s řadou vyloučení. Ve druhé části se začalo ještě více přiostřovat a Macháčkova družina byla blízko k vyrovnání, ale Sonnek mířil jen do tyče Plškovy klece. Vyrovnat se však Novojičínským přesto podařilo, když si v zakončení věděl rady útočník Slovák. 

Závěr druhého dějství však vyšel Bobrům, kteří šli dvěma góly v rychlém sledu, které dělilo 17 vteřin, do trháku 3:1. „Bylo to z naší strany lepší než v prvním venkovním utkání v Hodoníně, ale na konci druhé třetiny jsme bohužel předvedli zbytečný výpadek,“ litoval kouč HK Nový Jičín Petr Macháček, jehož tým pak navíc inkasoval čtvrtý zásah hned v první minutě třetí třetiny.

Rozhodnuto však zdaleka nebylo, protože nejprve šťastně snížil Zedník a v 56. minutě uspěl při dorážce ve vlastním oslabení Bednář, jenž snižoval na 3:4. Valaši však ještě v téže přesilovce přidali klíčový pátý gól a závěr už Novojičínští dohrávali v oslabení. Vítězství Čechmánkova souboru pak ještě zpečetil povedenou ranou někdejší zadák Nového Jičína Žák.

„Máme teď týden na to, abychom se přichystali na Kopřivnici. Těšíme se. Bude to určitě třaskavé derby a věřím, že to zvládneme. Není důvod věšet hlavy, protože výkon byl daleko lepší než v Hodoníne, ale ještě nám chybí taktická vyspělost. Abychom venku bodovali, tak musíme zvládnout celých šedesát minut,“ zdůraznil Macháček. 

Nutno ještě podotknout, že se hostující střídačka v průběhu utkání několikrát nestačila divit výrokům sudích. „Nechtěl bych to moc rozmazávat, protože jsme v prvé řadě prohráli kvůli sobě, ale to, co se místy dělo, bylo neskutečné. Můžu slíbit, že doma budeme mít proti tomuto soupeři velikou motivaci,“ dodal trenér novojičínských hokejistů.

HC BOBŘI VAL. MEZIŘÍČÍ – HK NOVÝ JIČÍN 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky: 14. Pořický (Dvořák, Matějka), 37. Dvořák (Brunec, Žák), 37. Weintritt (Vítek, Brunec), 41. Hryciow (Vítek, Pořický), 56. Dvořák (Pořický, Hryciow), 58. Žák (Dvořák, Pořický) – 35. Slovák II. (Adamík), 47. Zedník, 56. Bednář (Motloch). Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 8:12, navíc Slovák II. (NJ) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 340.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Adamík, Metelka, Janiczek, Běhal, Hruška, Már – Chvostek, Kocián, Jiří Slovák II. – Motloch, Bednář, Málek – Pecha (21. Sonnek), Zedník, Gebauer. Trenér: Macháček. 

Zbylé výsledky 3. kola: Opava - Kopřivnice 3:0, Hodonín – Poruba 5:3.

1. Hodonín               3       3          0          0          0          18:6     9

2. Val. Meziříčí          2       1          1          0          0          10:6     5

3. Opava                  3       1          0          1          1          6:11     4

4. Poruba                 2       1          0          0          1          8:7       3

5. Nový Jičín             3      1          0          0          2          11:11    3

6. Kopřivnice            3       1          0          0          2          10:16    3

7. Šumperk              2       0          0          0          2          7:13      0