První finálové utkání play-off II, které se hraje o pohár a věcnou cenu od firmy BER-KR Services, zvládla lépe kopřivnická družina trenéra Slabého, která ve Studénce uspěla 3:1. Kopřivnice může o svém vítězství rozhodnout už ve středu od 18 hodin na domácím stadionu, kdy je na programu druhé utkání finálové série.

Skóre se poprvé měnilo až ve 24. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil úspěšnou dorážku Kameníček. Hned za minutu se dral do šance Mach, ale Horyl hostům podruhé v krátké době nedovolil skórovat. Na vyrovnání pak domácí tribuny nečekaly příliš dlouho. V obdobné situace byl pět minut po úvodní brance Kopřivnice na domácí straně úspěšný Tatarčík, po jehož dorážce se začínalo znovu od začátku.

Domácí odpověď už nepřišla

Po druhé přestávce, kterou zpestřila divácká soutěž, se na rozdílový gól nečekalo příliš dlouho. Na konci 42. minuty si před Horyla vyjel Štěpják, zasunul kotouč až do sítě a hostující tým trenérského dua Slabý, Malík vedlo 2:1. Kopřivnice poté přežila dlouhé oslabení a potřetí udeřila. První lajna hostů zamkla Studénku v jejím pásmu, puku se poté zmocnil Mach, který se dostal až před branku a bekhendem poslal kotouč přesně mezi Horylovy betony – 1:3.

„V první třetině jsme byli určitě lepším týmem, ale nedali jsme góly, což je naše slabina celou sezonu. Ve druhé třetině už Studénka hru více vyrovnala a jezdila do přečíslení. Ve třetí třetině jsme zase byli o krůček lepší. Myslím si, že jsme hráli lépe přesilové hry a důležitý momentem bylo ubráněné dlouhé oslabení," hodnotil první finálový duel kouč Kopřivnice Václav Slabý.

Studénka tak bude ve středu usilovat o to, aby se série vrátila znovu na její stadion, kde byl se hrál v sobotu od 17 hodin rozhodující duel. „Zápas nám nevyšel. Kopřivnice byla hokejovější. Všechny odražené puky končily mimo nás. Bojovnost tam sice byla, ale nebyla tam tah na branku, který nám moc chyběl," řekl s úsměvem domácí kouč Miroslav Pokorný.

Více se o prvním finálovém utkání dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region.

1. zápas finále play-off II

HC Studénka – HC Kopřivnice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 29. Tatarčík (Janečka) – 24. Kameníček (Horák, Hruškovský), 42. Štěpják (Kameníček), 55. Mach (Hrubý, Bílek).

Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 213. Stav série: 0:1.

Studénka: Horyl – Janečka, Novák, Bolf, Lyzák, Holaník, Pauliak - Čáň, Tatarčík, Merta – Martinčík, Sochorek, Lindovský - Štubňa, Pokorný, Orszulik – Urbanec. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Kopřivnice: Unzeitig – Petružálek, Jašek, Hruškovský, Jedlička (21. R. Polášek), Merenda, Gonos – Mach, Bílek, Hrubý – Štěpják, Horák, Kameníček – Chalupa, Bartošák, Suchý. Trenér: Václav Slabý.