Ďáblové však ani ve druhém duelu s Bobry nedokázali vyzrát na zkušeného brankáře Šafránka, který se na Valašsko přesunul v průběhu sezony z Opavy, a po porážce 0:1 budou ve středečním střetnutí dělat všechno proto, aby z letošních vyřazovacích bojů nevypadli v nejkratším možném termínu.

Nový Jičín přitom začal dobře, ale úvodní dobrou možnost neproměnil. V dalších minutách hrály prim obě defenzivy, ale v závěru první dvacetiminutovky měl velikou příležitost domácí zadák Běhal, jenž však neseřídil mířidla a Šafránek tak ani nemusel zasahovat.

Zkraje druhé periody mohli s bezbrankovým stavem pohnout Bobři, když byl v úniku faulován Daněk, který však poté v nařízeném trestném střílení na velmi dobře chytajícího Slováka nevyzrál. Když pak Valaši následně přečkali i nebezpečný závar na brankovišti, přišel jediný gólový zápis utkání ve 37. minutě.

JEDINÁ TREFA BRUNCE A BITKA V ZÁVĚRU

Ďáblové sice hráli přesilovou hru, ale radovat se mohla střídačka Bobrů. Pořický totiž nabil Bruncovi a autor dvou branek z prvního utkání poslal Valašské Meziříčí do těsného náskok 1:0.

Vyrovnaná bitva pak pokračovala i ve třetím dějství a velikou možnost na vyrovnání dostala Macháčkova družina v 57. minutě, ve které rozehrála početní výhodu.

Bobři se však opět mohli spolehnout na neprostupného Šafránka, jenž nakonec zpacifikoval kotouč směřující za brankovou čáru a ke kýženému vyrovnání se pak Nový Jičín nepropracoval ani při hře bez brankáře.

„Byl to znovu vyrovnaný zápas. Soupeř možná působí o něco hokejověji, protože má kvalitu, ale kdybych měl spočítat jen vyložené šance, tak to bylo 5:3 pro nás. Ale pokud nebudeme dávat góly, tak prostě nemůžeme vyhrát,“ povzdechl si manažer novojičínských Ďáblů Milan Urban.

Novojičínští jsou sice krok od vyřazení, ale rozhodně nic nebalí.

„Máme mladý mančaft a play-off rozhodují maličkosti. Hraje se však na tři vítězné a nic nevzdáváme. Věřím, že už konečně prolomíme střeleckou smůlu. Do Valmezu jedeme vyhrát, nic jiného nám totiž nezbývá,“ uvědomuje si Urban.

Úplný závěr utkání pak ještě zpestřil pěstní souboj mezi Foltýnem a Vaňkem a je jasné, že si oba rivalové nic nedarují ani ve středu, kdy se série stěhuje opět do domoviny Bobrů, kde bude úvodní buly vhozeno v 18 hodin, a kde budou novojičínští hokejisté odvracet konec sezony.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 37. Brunec (Pořický). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4, navíc Vaněk (VM) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. STAV SÉRIE: 0:2 (0:4, 0:1).

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Adamík, Tomeček, Hruška, Běhal, Janiczek, Foltýn, Már, Metelka – Chvostek, Kocián, Podlaha – Kafka, R. Gebauer, Motloch – Málek, Pecha, J. Sonnek – Uhlár, Palička, Irgl. Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek – Hajda, Rudl, Báchor, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Studený, Hořanský, Pořický, Vaněk, Seidler, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka. Trenér: Jiří Weintritt.

Zbylý program série: ve středu od 18.00 ve Valašském Meziříčí, případně v pátek od 18.00 v Novém Jičíně a v neděli od 17.00 ve Valašském Meziříčí.