Středeční soupeř Studénky je v poslední době ve výtečné formě, což dokumentoval ve víkendovém kole, ve kterém zvítězil v Orlové, které uštědřil v letošní sezoně vůbec první porážku v základní hrací době.

Pokorného soubor vedl v Krnově po prvních dvaceti minutách díky zásahu Mičulky 1:0 a s náskokem jedné branky šla Studénka také do závěrečné části, když po krnovském vyrovnání přidal druhý zásah hostů Sochorek. Domácí pak dvěma góly otočili zápas na svou stranu a byli to tak rázem Studénečtí, kteří museli dohánět jednogólové manko.

To smazal v 56. minutě obránce Novák, jenž poslal zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl 56 vteřin před jeho vypršením o krnovské dvoubodové výhře Weiss. Bod navíc ale mohla slavit Studénka, když při hře 3 na 3 trefil břevno Tomášek a chvíli před úderem Krnova neproměnil samostatný únik Štubňa.

„Lehkovážným přístupem jsme se připravili o dva body. Dali jsme celkem tři břevna, ale neproměnili jsme několik šancí, při kterých jsme to měli řešit úplně jinak. Zvláště ve druhé třetině. Místo toho jsme museli ještě dotahovat," zlobil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž byl spokojen s výkonem brankáře Horyla, a který v sestavě přivítal navrátilce po dlouhodobém zranění Martinčíka.

ZKUŠENÝ BOHUMÍN UKÁZAL SÍLU

Svou jedenáctibodovou sbírku nerozšířili hokejisté novojičínské rezervy, kteří doma přivítali druhý Bohumín, který dorazil i se zkušenými borci, jako Ivan, Mikšan či Javín. Hosté udali směr zápasu už v první třetině, po které vedli 3:0 a nakonec si odváželi tři body po vítězství 10:3.

„Máme hodně nemocných kluků, takže jsme nebyli kompletní a příležitost dostalo hodně mladých kluků. V první třetině jsme nebyli v tempu, ale poté už to bylo o něco lepší. Pozitivum zápasu je hra první lajny, která odehrála proti zkušenému Bohumínu velmi dobrý zápas. Nabádal jsem kluky, aby nic nevzdali, protože za měsíc nás čeká play-off a já věřím, že když budeme v plné sestavě, tak dokážeme porazit každého. O tom jsem přesvědčený," má jasno kouč novojičínského béčka Kamil Gebauer, jehož tým nyní ve čtvrtek hostí vedoucí Orlovou a v sobotu pak cestuje do Rožnova pod Radhoštěm, kde bude hájit 7. místo.

Krajská liga, 22. kolo:
HK KRNOV – HC STUDÉNKA 4:3 PP (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 21. P. Michálek (Kostovský), 45. P. Michálek (Kysučan), 51. Otipka (Holeš), 65. Weiss (Vlašánek) – 6. Mičulka (Vacula, Štěpják), 25. Sochorek (Tomášek), 56. Novák (Sluštík). Rozhodčí: T. Krenželok – Opravil, Malík. Vyloučení: 7:8, navíc T. Michálek (K) 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 327.

HC Studénka: Horyl – Pelikán, Bolek, Novák, Janečka, Lyčka, Jedlička, Veselský, Jašek – Štubňa, Tomášek, Sochorek – Sluštík, Pokorný, Čáň – Mičulka, Vacula, Štěpják – Orszulík, Ertel, Martinčík. Trenér: M. Pokorný st.

HK NOVÝ JIČÍN B - HC BOSPOR BOHUMÍN 3:10 (0:3, 1:4, 2:3)
Branky: 21. Palacký (Rosypka), 58. Rosypka (Hermann), 59. Rosypka (Kysučan, Hradil) – 4. Král (Javín, Hudec), 4. Plhoň (Kopún, Křibík), 19. Kopún (Křibík, Plhoň), 29. Sysala (Gelnar), 30. Křibík (Plhoň), 31. Král (Ivan), 36. Ivan (Křibík, Javín), 45. Plhoň (Kopún), 47. Baca (Ivan, Gelnar), 57. Hudec (Čahoj, Plhoň)

HK Nový Jičín B: Horák (31. Majoroš) – Valchař, Kysučan, Teichmann, Hudec – Rosypka, Mihal, Palacký – Merenda, Hermann, Fajmon – Kožený, Hradil, Škubala. Trenér: K. Gebauer.

Zbylé výsledky 22. kola: Orlová – Horní Benešov 3:4, Rožnov p. R. – Český Těšín 3:5.

Z programu 23. kola: Středa 18. ledna, 17.30 Studénka – Horní Benešov. Čtvrtek 19. ledna, 18.30 Nový Jičín B – Orlová.
Z programu 24. kola: Sobota 21. ledna, 17.00 Orlová – Studénka, Rožnov p. R. – Nový Jičín B.