Hokejová Kopřivnice nabírá skvělou formu. Z posledních pěti utkání má na kontě už čtyři vítězství a v tabulce už ze sedmého místa ztrácí pouze jediný bod na play-off.

Ve středu si Kopřivnice pochutnala na Novém Jičínu, který porazila 6:3. Do vedení šli sice hosté zásluhou Macuha, ale poté se ke slovu dostali domácí a brankami Sluštíka, Matěje Macha a Brodka strhli vedení na svou stranu. Za Nový Jičín pak ještě před první přestávkou snížil Králík. To už v brance hostů nestál Matoušek, který střídal po třetím gólu, ale Loubal.

Ve druhé části diváci viděli tři branky. Kopřivnice si vypracovala vedení 5:2 díky zásahům Sluštíka s Matějem Machem, ale Nový Jičín znovu korigoval, 25 sekund před druhou přestávkou se trefil znovu Králík. Po této brance se rozpoutala za brankou domácích mela a ve třetí třetině pak bylo utkání hodně vyhrocené, rozhodčí museli hned pětkrát vylučovat. Kopřivnice každopádně závěr zápasu zvládla lépe a gólem Ďurače stanovila konečný výsledek derby na 6:3.

„Dnes to bylo vydřené vítězství. Celý tým bojoval a šel si za svým cílem. Bohužel jsme si několikrát zkomplikovali život. Naštěstí jsme byli konečně produktivní a dotáhli utkání do úspěšného konce,“ shrnul utkání trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

V sobotu pak Kopřivnice mírně šokovala vítězstvím 4:0 v Havlíčkově Brodě, na ledě druhého týmu tabulky. Velký podíl má na zisku tří bodů brankář Hromada, který předvedl nejeden fantastický zákrok a udržel si své druhé čisté konto v sezoně.

Kopřivnice se dostala do vedení už v 6. minutě, když se trefil Suchý. Na začátku druhé třetiny pak zvýšil Jakub Mach a následovaly hvězdné momenty Hromady, který držel svůj tým nad vodou. V závěrečné dvacetiminutovce pak přidal branku na 3:0 Marek a gólem do prázdné branky utkání uzavřel Sluštík. „Hráli jsme obětavě a důsledně a dnes jsme si tři body zasloužili,“ pochválil své svěřence trenér Kofroň.

HAVLÍČKŮV BROD – KOPŘIVNICE 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Suchý (Gola), 32. J. Mach (Suchý, Ďurač), 49. Marek (Suchý), 55. Sluštík (J. Mach, Pěnčík).

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Imrich, Krzák, Šendera, Bail, T. Fojtík, Stříž, J. Mach, Ollender, Sluštík, Bochnak, F. Fojtík, M. Mach, Suchý, Pěnčík, Gola, Ďurač, Marek. Trenér: J. Kofroň.

KOPŘIVNICE – NOVÝ JIČÍN 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Sluštík (Suchý), 13. Mach (Stříž), 14. Brodek (Šendera, Ďurač), 29. Sluštík (Ollender, Marek), 30. Mach M. (Ďurač), 53. Ďurač (Brodek, Štěpánek) – 7. Macuh, 17. Králík (Finsterle), 40. Králík (Rufer)

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Imrich, Krzak, Šendera, Bail, T. Fojtík, Stří – Suchý, Sluštík, J. Mach, Ollender, Marek, Ďurač, M. Mach, Pěnčík, F. Fojtík, Hrubý, Gola, Brodek, Bochnak.