Lví podíl na výhře měla dvojice Martinů Smetáků, kteří si společně připsali šest kanadských bodů. V jedné lajně s nimi nastupuje ještě havířovská hvězdička Michal Velecký. Ten zatížil konto týmu ze Slovácka dalšími čtyřmi body. „S tátou se mi hraje dobře. Dává mi to dopředu, protože už moc nebruslí. Já, nebo Michal, zavážíme puk do třetiny,“ popsal Martin Smeták mladší rodinnou spolupráci se smíchem.

Právě Smeták junior byl jedním z aktérů souboje, který zvedl v průběhu utkání největší vlnu emocí. To když si v 52. minutě, za rozhodnutého stavu 6:1, vyšlápl na uherskohradišťského kapitána Krystýnka. Ten nejprve čistě atakoval Smetáka u hrazení, ten si to nechtěl nechat líbit a před očima hlavního sudího Přikryla si na protihráče vyšlápl. „Dával jsem mu tam hokejku, chtěl jsem ho potáhnout, dát mu háček. Ale ten hráč spadl na zem a přifilmoval, že jsem ho píchnul,“ vysvětlil svůj pohled kopřivnický štírek Smeták.

Přiznal, že když rozhodčí ukázal, že jde pod sprchy, tak v něm hrklo. „Doufám, že to nebude trest ve hře, ale jen do konce zápasu. Jinak bych nemohl v dalším zápase baráže hrát.“ Krystýnek ale viděl situaci jinak. „Ode mě to byl čistý zákrok, on mě píchnul holí do břicha. Nic víc,“ uvedl krátce poté, co při odchodu do kabin slíbil Smetákovi na domácím ledě odvetu. Zda k ní dojde ale není jasné, Smetákova klukovina totiž rozezlila domácího kouče Vladimíra Slováka. „Ještě si o tom popovídáme. To si nemůže dovolit,“ přiznal.

I když si kopřivničtí hráči před utkáním řekli, že budou hrát zezadu, jejich hra tomu vůbec neodpovídala. „Zjistili jsme, že je soupeř trochu zaskočený, a tak jsem na něj vlítli,“ řekl Martin Smeták mladší.