Hokejisté Nového Jičína se tak, díky předvánočnímu vítězství 2:0, přiblížili Vsetínu na rozdíl tří bodů. Vsetín má však odehraný jeden zápas navíc.

Už i s nejproduktivnějším obráncem Martinem Andrýskem, jenž po zranění naskočil zpátky do druholigového kolotoče už v předešlém zápase v Havířově, nastoupil devátý Nový Jičín proti osmému Vsetínu. Martin Andrýsek se na domácím ledě naposledy představil v 16. kole právě proti Vsetínu, který tedy vyhrál 6:3.

V první dvacetiminutovce se domácím nepodařilo ze čtyř nabídnutých přesilovek nic vytěžit. „Přesilové hry nás trápí. Máme jich hodně a nejsme schopni se prosadit. Věnujeme se jim, ale nejde nám to. Kdyby nám šly, tak si myslím, že i výsledky, jak v Přerově, tak v Havířově, by byly jiné," uvažoval domácí trenér David Handl. Dokonce dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala 49 sekund, poté nevyužili ani hosté.

Na začátku druhé části hry se dostal do velké příležitosti domácí útočník Miroslav Škumát, avšak na Plška v hostující bránce nevyzrál. Zanedlouho se po ose Pargač – Škumát – Kabeláč dostal posledně jmenovaný až před Plška, ale ani nejlepší střelec domácích skóre zápasu neotevřel. V polovině prostřední třetiny dostal Vsetín další příležitost k přesilovce 5 na 3, ani v této, více jak půlminutové, výhodě však vsetínští střelci nenašli recept na skvělého Lukáše Šrámka v domácí kleci. „Hodně sil nás stála naše nedisciplinovanost v první třetině, kdy jsme domácím nabídli řadu přesilových her. Ale hlavně nás mrzí naše nevyužité přesilovky," smutnil hostující kouč Viktor Hlobil. V 34. minutě si mohl slušně zaplněný stadion poprvé zařvat „gól", když se důrazem prosadil Adam Uhlár, který má v posledních zápasech výtečnou formu – 1:0. Uhlár nasbíral v posledních šesti zápasech devět bodů (5+4). Domácí hokejisty pak několikrát podržel „čaroděj" Lukáš Šrámek, jak brankáře přejmenovali novojičínští fanoušci. Když už se hostující Holík pomalu radoval z vyrovnání, vytasil domácí strážce branky fantastický zákrok a betonem zachránil Nový Jičín od inkasovaného gólu.

Ve třetím dějství soustředili hosté veškerou svou snahu na smazání domácího náskoku. V největší šanci se ocitl Ondřej Hruška, ale ani ten se svým blafákem na pozorného Lukáše Šrámka nevyzrál. Z domácí strany pak přišel zákonitý trest. Petr Macháček vybojoval kotouč a nádhernou přihrávkou do jízdy našel rychlíka Michala Chvostka, který se, sám před Plškem, nemýlil – 2:0. „Bylo to o tom, kdo dá prvního góla. Bohužel jsme to nebyli my. Měli jsme tam velké šance, ale Šrámek domácí výborně podržel. Domácí hráli s větším nadšením a my jsme neměli šťávu, abychom utkání otočili," hodnotil zápas trenér VHK Vsetín Viktor Hlobil.

I přes závěrečnou šarvátku mezi domácím Janem Hradilem a hostujícím Patrikem Vránou dokráčeli domácí ke konečnému vítězství 2:0. „Měli jsme v poslední době hodně těžký program. V Přerově i v Havířově jsme hráli do posledních minut o body, doma jsme měli hodně důležité utkání s Porubou. I když zápas proti Vsetínu nebyl z naší strany optimální, protože na hráčích byla vidět únava, tak jsem rád, že hráči plnili to, co měli, až do poslední chvíle. Obranná hra se poslední dobou hodně zlepšila. V zápase jsme byli trpěliví a čekali jsme na góly, které přišly," těšilo novojičínského trenéra Davida Handla. Nový Jičín se tak dalším domácím vítězstvím přiblížil vytoužené účasti v play-off. „Do konce základní části je ještě spousta kol. My jsme tady chtěli bodovat, abychom Novému Jičínu ještě více odskočili. Teď budeme hrát pod tlakem, a to nebude dobré," líčil po utkání Viktor Hlobil. Druhé čisté konto v sezoně si připsal Lukáš Šrámek. „Předvedl výborný výkon a podržel nás v řadě šancí. Soupeř tam měl hodně střel, a všechno to pokryl. A když náhodou ležel puk někde v brankovišti, tak se tam kluci vrhli a bojovností jsme to uhráli," řekl závěrem domácí kouč David Handl, jehož tým se po krátkém volnu sejde k dalšímu tréninku 26. prosince.

Do konce roku chybí Novému Jičínu sehrát ještě dva zápasy. V rámci soubojů regionálních rivalů jej čeká Frýdek-Místek, nejprve ve čtvrtek na ledě soupeře a v pátek 28. prosince pak v posledním utkání letošního roku přivítá Nový Jičín nedalekého soupeře na domácím ledě.

HC Nový Jičín - VHK Vsetín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Uhlár, 48. M. Chvostek (Macháček).

Vyloučení: 7:10. Bez využití. Poměr střel: 15:21. Diváci: 630.

HC Nový Jičín: Šrámek – Gulda, Andrýsek, J. Hruška, Vašut, Foltýn, Hradil - Kabeláč, Škumát, Pargač – M. Chvostek, Macháček, Skaloš - Uhlár, Zedník, Brynecký. Trenér: David Handl.

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Báchor, Vodák, Tesařík, Žák, Žabčík - Zubek, O. Hruška, Mikšovský – P. Hruška, Podešva, D. Vítek - Kajaba, Holík, Tobola - Brezáni, Daněk, Kývala. Trenér: Viktor Hlobil.

DALIBOR TOBOLA