Vychytal jste nulu a navíc jste vyhráli, takže spokojenost…

Určitě je to dobrý začátek. Něco podobného jsme zažili loni, kdy jsme v prvním domácím utkání porazili Šumperk. Nyní to musíme udržet, protože to ještě bude samozřejmě těžké. Navíc jsme přišli třeba o Máru Pavlačku či Vrdu a ostatnítýmy jsou našlapané, takže důležitý bude každý bodík.

Dnes to vypadalo, že Karviná od druhé třetiny zvýšila svou aktivitu.

Mně připadaly všechny třetiny vyrovnané. Důležité bylo, že jsme hráli dobře dozadu, což jsme předvedli již v Prostějově. Za to patří klukům dík a ta nula jde i na jejich účet.

Co přesilovky, ty Karviná hrála slušně.

„Osobně si myslím, že třeba Prostějov hrál přesilovky lépe, protože se snažil hodně střílet. Karviná si s pukem hodně hrála, což byla výhoda spíš pro mě.“

Poslední utkání v přípravě jste prohráli právě v Karviné. Vycházeli jste nějak z tohoto zápasu?

Co se týká mě osobně, tak ani ne, ale vím, že kluci se předzápasem říkali nějaké taktické věci. Třeba jak si mají křídla sjíždět na dlouhé nahrávky, protože kluziště v Karviné je mnohem širší a šlo jim to lépe. Ti pak puky sklepávali na rozjeté útočníky, kteří jsou rychlí a s pukem to umí, proto měli
více šancí než na našem kluzišti.

Po úvodním nezdaru v Havířově jste vyhráli v Prostějově, od čehož jste se jistě chtěli odrazit.

Havířov je Havířov. My jsme jej loni vyřadili v play-off, on nás porazil nyní. Třeba nám to ve vyřazovací části vyjde znovu.

Už jste se bavili, na kolik vás vyjde vychytaná domácí nula?

(smích) Ano, kluci mi to sdělili hned po závěrečné siréně.