Sršňova parta srazila Nový Jičín i počtvrté

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Netradičně ve čtvrtek, kvůli kolizi s olympijským hokejovým turnajem v Soči, odehráli novojičínští hokejisté duel 41. kola proti favorizované Porubě.

14.2.2014

HC Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 1:3Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Ještě před úvodním buly byl předán finanční výtěžek novojičínských hokejistů, ke kterému přispěli i diváci, rodičům nemocné holčičky. Pomáhat dobré věci se bude i v posledním domácím zápase s Přerovem.

„Chtěl bych poprosit všechny diváky, aby jakoukoliv částkou přispěli na těžký život nemocné holčičky Tinky. Peníze se budou vybírat v prostoru vrátnice zimního stadionu během utkání i v posledním domácím zápase s Přerovem," uvedl nejlepší kanonýr Nového Jičína, Martin Kabeláč.

Právě díky schopnostem domácího střelce s číslem 11 šel Flašarův soubor ve třetí minutě do vedení. Ostravané se dočkali na konci 13. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil zkušený forvard Luděk Krayzel.

S nástupem do druhé části musel vytasit bravurní zákrok proti pokusu Seidlera domácí gólman Šrámek. Aktivnější hosté obrátili skóre ve 31. minutě. Vaněk se šikovně natlačil až před Šrámka, kotouč zametl pod víko, a hosté poprvé v utkání vedli.

Čekalo se na rozhodčí

Před zahájením třetí třetiny byli všichni aktéři připraveni k úvodnímu buly, ale chyběli hlavní dozorci utkání. Pozdní příchod sudích byl pak odměněn jak úsměvem hráčů, tak také potleskem tribun. Ze třetí třetiny uběhlo pět minut, když se za Šrámkem rozsvítilo červené světlo potřetí. Nenápadná střela Sedláře zapadla přes směs těl až za záda domácího brankáře.

„Sice jsme brzy vedli, ale celý zápas byl nemastný, neslaný. Chtěli jsme to v závěru ještě zdramatizovat, ale na to jsme už neměli. Kulisa byla spíše do divadla a naše výkony jdou nyní dolů. Hodně sil nás stálo měsíční období, kdy jsme sbírali body k záchraně," hodnotil předposlední domácí utkání základní části domácí kouč Aleš Flašar.

Sršňovo komando tak vyzrálo na Nový Jičín i počtvrté v probíhajícím ročníku a může se chystat na boje ve vyřazovací části, do nichž vstoupí z druhého místa.

„V celém zápase jsme podali konstantní výkon. Hráli jsme výborně už v útočné třetině, kde jsme napadali domácí rozehrávku. Všechno vycházelo samozřejmě od gólmana, který zachytal perfektně. Konečně jsme po delší době podali odpovídající výkon. Je dobře, že zrovna před play-off. Zápasy, které jsme totiž hráli po Vánocích, až na zápas v Prostějově, by asi na play-off nestačily.

Pořád máme před sebou hodně práce," uvedl v útrobách novojičínského stadionu trenér Poruby Tomáš Sršeň.

Ještě více se o utkání dočtete v sobotním vydání Novojičínského deníku.

II. hokejová liga, sk. Východ, 41. kolo: HC Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Kabeláč (Hanák) – 13. Krayzel (Šindelář), 31. Vaněk (Kilnar), 45. Sedlář (Šindelář, Krayzel). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Poměr střel: 19:33. Diváci: 200

Nový Jičín: Šrámek – P. Prokop, Dusík, Cabák, Vnenk, F. Chvostek, Vašut – Lehečka, Putniorz, Novotný - Sprušil, Macháček, R. Gebauer - Kabeláč, Hanák, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar
Poruba: Tihlář – Šindelář, Wolf, Javín, L. Prokop, Peslar, Vajda – Krayzel, Seidler, Sedlář – Vrána, Vaněk, Kilnar – Buček, Pavlačka, Zachar. Trenér: Tomáš Sršeň

14.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Takto už Jakuba Jandu vídat nebudeme. Kombinézu nahradí oblek a skokanské můstky sněmovna.

Jakub Janda, nový poslanec Novojičínska: V politice nejsem žádným nováčkem

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Muž pobodal v Novém Jičíně dva lidi

K dramatickému incidentu došlo v sobotu 21. října v Novém Jičíně v ulici Dvořákova.

Extraligová Kopřivnice splnila povinnost

Nedopustili žádné překvapení a ve 3. kole českého poháru potvrdili v neděli před obědem pozici favorita. Kopřivničtí házenkáři totiž uspěli na palubovce druholigových Maloměřic a po výhře 33:26 se mohou těšit na čtvrteční los osmifinále.