Na vedoucí branku Kopřivnice ještě domácí dokázali odpovědět, když v závěru první třetiny překonali Unzeitiga díky proměněnému trestnému střílení. „V první třetině jsme vedli, ale pak jsme udělali hrubou chybu a domácí z trestného střílení vyrovnali," vracel se k vyrovnané první části kouč Kopřivnice Václav Slabý.

Po čtyřiceti minutách už však favorit vedl 3:1 a v závěrečné části pak Kopřivničtí přidali ještě další dva zásahy. Na hattrick z minulého kola dal vzpomenut Štěpják, jenž se tentokráte dokázal prosadit dvakrát. Dvě trefy si rovněž připsali zadáci Kopřivnice, které měl trenér Slabý k dispozici pouze čtyři, když se trefili Petružálek s Jaškem.

„Zápas se lámal v přesilových hrách, které jsme proměnili, a odskočili jsme o dva góly. Poté už jsme byli lepším týmem. Ale musím říct, že Horní Benešov bojoval. Domácí se s námi v první třetině snažili bruslit, ale postupně už jsme je přebruslovali. V utkání byly zvraty a emoce, ale s Horním Benešovem se vždycky dobře hraje," dodal k utkání šéf kopřivnické střídačky.

Aktuálně druhý celek tabulky se zítra, znovu po týdnu, představí na vlastním ledě, když od 17 hodin hostí nedaleký Rožnov pod Radhoštěm. O týden později je pak na programu třetí derby letošní sezony, které se hraje v sobotu 17. ledna od 17 hodin na zimním stadionu ve Studénce.

TJ Horní Benešov- HC Kopřivnice 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a asistence Kopřivnice: Štěpják 2 (Horák, Kameníček), Jašek (Chalupa), Petružálek (Bonk), Hrubý (Jašek).
HC Kopřivnice: Unzeitig - Petružálek, F. Chvostek, Chalupa, Jašek - Suchý, Bartošák, J. Sluštík - Horák, Kameníček, Štěpják - Linduška, Bonk, Hrubý - Bílek, Macháček, Mičulka. Trenér: Václav Slabý.