Studénka hlásí další výhru a už ve čtvrtek ji čeká derby

Hokejisté Studénky si připsali v pokračování Krajské ligy již deváté vítězství v sezoně, když zvládli přestřelku v Rožnově pod Radhoštěm, kde zvítězili 6:4, díky zvládnuté třetí třetině.

29.11.2017

Hokejisté Studénky. Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Po dvou dějstvích bylo totiž pod Radhoštěm skóre srovnané 3:3. „Určitě nesouhlasím s domácím trenérem, že to bylo kvalitní utkání. Mě z toho hokeje bolely oči a bohužel jsme se přizpůsobili domácí hře,“ konstatoval kouč HC Studénka Miroslav Pokorný, jehož tým se znovu opíral o výkon brankáře Baldika.

Důležitý moment přišel při studéneckém vedení 5:4, kdy měl Rožnov k dispozici přesilovku 5 na 3, která trvala minutu a půl. „Ubránili jsme to a to byl zlom. V závěru jsme ještě využili přesilovku a bylo hotovo. Bylo to hodně nervózní, ale v závěru jsme ukázali sílu mančaftu. Navíc se u nás loučil Tomáš Štubňa, který se vrací zpátky na Slovensko, ale na zápasy ještě bude v sezoně dojíždět. Večer jsme pak měli rozlučkovou akci a někteří už byli hlavama asi tam, protože soustředěnost nebyla taková, jaká by měla být,“ doplnil Pokorný.

Už tento čtvrtek od 18.30 hraje Studénka na ledě poslední novojičínské rezervy a v sobotu v 17 hodin ji pak čeká šlágr na ledě vedoucí Orlové, na kterou ztrácí jen dva body a navíc má dva zápasy k dobru.

REZERVA NOVÉHO JIČÍNA ZŮSTÁVÁ NA ČEKANÉ

Mladý výběr novojičínského béčka se snažil získat první body v Horním Benešově, kde v první třetině stihl smazat dvoubrankový náskok soupeře. „Do utkáni jsme vstoupili špatně. Kluky ale musím pochválit za výkon od poloviny první třetiny, kde jsme byli aktivní a dostali jsme soupeře pod tlak. V zápase nám uškodila přestávka mezi třetinama. Ve druhé třetině jsme hráli vyrovnaně půlku třetiny. Dostali jsme nešťastný gól, po kterém se to celé opět rozjelo a za pět minut byl rozdíl skóre o tři branky,“ vzpomněl nepovedenou druhou část mladý kouč novojičínské rezervy Filip Ohera.

Mladí Ďáblové nakonec prohráli 2:5. „I když jsme ve třetí třetině neinkasovali, tak nám chyběl pohyb a nic jsme si nevypracovali. Pořád se hrálo v našem pásmu. Soupeř vyhrál zaslouženě a kvalitní výkon předvedl mladý Holáň, který měl nedávno patnáct let,“ dodal Ohera, jehož tým čeká po čtvrtečním derby v sobotu od 13.15 další domácí duel proti předposlednímu Rožnovu pod Radhoštěm. Přijdou konečně první body?

HC ROŽNOV P. R. – HC STUDÉNKA 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)

Branky: 5. Kroupa (Skopal, Vyvíjal), 15. Fojtů (Kunčický, Švajda), 32. Vaculín (Mynarčík, Vyvíjal), 46. Švajda (Holý) – 4. Štěpjak (Štubňa), 22. Martinčík (Bolek, Pokorný), 29. Janečka (Čáň, Holanik), 43. Tomášek, 51. Martinčík (Sochorek), 60. Orszulik (Bolek).

HC Studénka: Baldik – Jedlička, Lyčka, Novák, Bolek, Holanik, Pelikán (41. Janečka) – Martinčík, M. Tomášek, Sochorek – Štěpjak, Pokorný, Štubňa – Čáň, Orszulik, Janečka (30. Daron). Trenér: Pokorný st.

HC HORNÍ BENEŠOV – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

Branky: 3. Vrábel (Trubka), 4. Hejhal (Zigmund), 31. Zigmund, 36. Vrábel (Trubka), 38. Fraš (Trubka, Suchý) – 13. Kameníček, 19. Krupa (Fajmon).

HK Nový Jičín B: V. Sonnek (Majoroš) – Kysučan, Lyzák, Pernický, Holáň, Hudec, Nikl – Fajmon, Hermann, Kameníček, Krupa, Juříček, Ertel, Najvar, Sušeň, Škubala, Kanovský, Žídek, Tvrdý. Trenér: Ohera.

29.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.