Krajská hokejová liga ukrajuje poslední kola základní části a studénečtí hokejisté bojují o prvenství, ke kterému však mají po víkendu o něco dále, neboť na ledě rezervy Frýdku-Místku padli 3:4, když rozdílovou trefu obdrželi v čase 59:07. Studénce tak skončila vítězná série, která čítala již šest zápasů.

Prvnímu nezdaru v roce 2018 přitom vůbec nic nenasvědčovalo, protože ke konci první třetiny poslal Studénku do vedení Jan Sluštík, jenž začínal sezonu právě v kádru frýdecko-místeckého béčka. Hostující střídačka se podruhé radovala brzy po startu druhého dějství, když výborně chytajícího Horvátha překonal Štěpják. Tým Miroslava Pokorného staršího pak mohl soupeře ještě více nalomit při dvojnásobné přesilovce, která trvala téměř minutu a půl, ale tato výhoda třetím gólem neskončila.

Závěr prostředního dějství pak Studéneckým vůbec nevyšel, protože domácí Rysi využili dvě přesilové hry a srovnali tak gólový účet zajímavého střetnutí. „Všechny utkání proti tomuto soupeři byly jako přes kopírák. Vždycky vedeme, ale pak vypadneme z rytmu a začíná se od znova,“ zlobil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž musel po první části stáhnout zraněného Čáně.

Kopřivnický kapitán Ondřej Sluštík (uprostřed s číslem 87) rozhodl pondělní duel proti Porubě vítěznou trefou v prodloužení.
Tatra dupla na plyn! Doma skolila i vedoucí Porubu

Na začátku poslední desetiminutovky pak béčko Frýdku-Místku dokonalo obrat, ale v 55. minutě se domácím znovu připomněl Sluštík. Když už to vypadalo, že duel rozhodne až prodloužení, přišel nekompromisní úder Mičulky. Někdejší forvard Studénky tak potopil svůj bývalý celek vítěznou trefou, kterou zaznamenal 53 vteřin před závěrečnou sirénou. Domácí svěřenci Tomáše Snášela tak porazili favorizovanou Studénku i potřetí v ročníku.

„V závěru si necháme dát úplně zbytečné gól, když nevyhodíme a pak necháme zcela volného hráče. Byla to pro nás příprava na play-off, protože soupeř, který má v týmu několik našich bývalých hráčů, se na nás vždycky vyhecuje. Navíc jsme se trápili při přesilovkách,“ sdělil dále studénecký kouč, pro jehož tým je Polárka zakletá.

„Třikrát jsme tam prohráli s Frýdkem a jednou, když jsme tam hráli jako domácí tým proti Bohumínu, takže tam bychom v play-off hrát opravdu nechtěli,“ hořce se pousmál Pokorný. Studénku čeká už ve středu (18.00) dohrávka na ledě Českého Těšína a v neděli od 13.30 je čeká duel v Porubě proti tamní rezervě.

Poslední béčko Nového Jičína doma hostilo lídra z Orlové, se kterým prohrávalo před polovinou utkání 0:4, ale poté se gólově prosadili i domácí mladíci, kteří nakonec favoritovi podlehli 3:8 a další kolo je čeká již tento pátek od 18 hodin, kdy hrají v Polárce proti béčku Frýdku-Místku.

HC FRÝDEK-MÍSTEK B – HC STUDÉNKA 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 38. Heralt (Vacula, Gottwald), 39. Niedoba (Mičulka), 51. Carbol (Zberovský, Flegr), 60. Mičulka (Fiala, Gottwald) – 14. Sluštík (Novák, Štěpják), 22. Štěpják (Pokorný, Sluštík), 55. Sluštík (Pokorný). Rozhodčí: Hykel – Wanke, Bartoň. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 134.

HC Studénka: Baldík – Jedlička, Bolek, Trubka, Novák, Lyčka, Holanik – Orszulik, M. Tomášek, Sochorek – Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Čáň (21. R. Tomášek), Pelikán. Trenér: Pokorný st.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B – HC ORLI ORLOVÁ 3:8 (0:2, 2:4, 1:2)

Branky: 28. Tvrdý, 36. Hermann (Ertel), 53. Juříček (David, Ertel) - 3. Grepl (Zientek, Zakuťanský), 15. Matějíček (Zakuťanský, Grepl), 26. Petrák (Kytka), 27. Grepl (Zientek, Zakuťanský), 30. Petrák (Deutsch), 38. Juházs (Petrák, Pavlas), 44. Zakuťanský (Matějíček, Zientek), 58. Grepl.

HK Ďáblové Nový Jičín B: V. Sonnek (Majoroš) - Pernický, Krása, Már, Kysučan, Humplík - Pecha, Ertel, Krupa, David, Juříček, Hermann, Žídek, Tvrdý, Kanovský, Lukáš. Trenér: Ohera.