SK Karviná - HC Studénka 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Studénka dostala hned v úvodu výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou ale nevyužila, a přišel trest domácích. Ve 4. minutě otevřel brankový účet zápasu, při hře 4 na 4, domácí Bürgel – 1:0. V 6. minutě pojistil vedení Ivanka, a když se v čase 9:23, po samostatném úniku, trefil domácí Opravil (3:0), přenechal hostující gólman Válek své místo Dobřanskému.

Druhá třetina byla v podání Studénky o mnoho lepší. Když ve 22. minutě snížil na 3:1 Martin Varga, vypadalo to na herní obrodu hostí. Přes veškerou snahu se ale domácího gólmana Volfa překonat nepodařilo a jeho zákroky dováděly hosty doslova k šílenství.

To ještě nikdo netušil, že poslední třetina přinese dalších pět branek. V 50. minutě zakončil kombinaci Karviné Ivanka, ale odpověď vyslal Sikora – 4:2. V 54. minutě si domácí Ivanka připsal hattrick. Vedení o tři branky pojistil v 57. minutě, po trestném střílení, Rosůlek (6:2) a zdálo se být hotovo. Poslední slovo měla přece jenom Studénka. V 58. minutě ukončil brankové hody Martin Varga – 6:3.

Oldřich Lipnický (Studénka): Ze začátku zápasu jsme hráli přesilovku pět na tři, ale ani jednou jsme nevystřelili na branku. Soupeř se dostal dvakrát do naší třetiny, vystřelil a byla z toho branka. Po třetí brance v naší síti jsme vystřídali brankáře. Pak se to ale trochu zvrtlo, protože jsme měli čtyři vyložené šance, kdy naši hráči jeli sami na brankáře, ale nedali. To byl asi zlomový moment zápasu. Utkání mělo ale svůj náboj, bylo celkem vyhrocené a pro diváky určitě pohledné. V každém případě, lehké to nebylo. Karviná hraje jiný hokej doma a jiný venku. Doma hrají agresivně a velice nepříjemně, což nám ze začátku dělalo velké problémy.

Branky a nahrávky: 4. Bürgel (Branný), 6. Ivanka (Wróbel), 10. Opravil, 50. Ivanka (Opravil, Rosůlek), 54. Ivanka (Branný), 57. Rosůlek (TS), - 22. Mar. Varga (Homola), 52. Sikora (Kovář), 58. Martin Varga (Kovář), vyloučení: 16:8 navíc Milch - Čáň 5 minut + do konce utkání, Dobřanský 10 minut, využití: 1:1, poměr střel: 31:30, rozhodčí: Šutara - Běčák, Volek, diváci: 100

Karviná: Volf (Pavlíček) - Kytka, Milch, Zemánek, Pytlík, Bürgel, Wröbel, Rosůlek, Vaštík, Belanec, Zakuťanský, Opravil, Pavlovič, Brudný, Hoskovec, Branný, Ivanka. Trenér Petr Vaštík

Studénka: Válek (10. Dobřanský) - Mikeska, Holanik, Bumbalík, Mikel, Kovář, Jedlička - Kaňovský, Bolf, Urbanec - Čáň, R. Tomášek, Horák - Sikora, Mar. Varga, Homola - Ollé. Trenér Oldřich Lipnický.

HC Kopřivnice - HC Rožnov pod Radhoštěm 3:7 (0:3, 1:1, 2:3)

Podobně jako Studénka si vedla i Kopřivnice. Skóre otevřel v 7. minutě Dušek. Vedení pak pojistil v 17. minutě Tejkl a patnáct vteřin nato opět Dušek – 0:3.

O tom, že domácí zbraně jen tak neskládají, přesvědčil ve 23. minutě kopřivnický Křivák, který ideálně zužitkoval přihrávku Hrubého – 1:3. Další rozlet domácích zastavil nezastavitelný Tejkl, který ve 27. minutě vrátil Rožnovským tříbrankové vedení – 1:4.

Také poslední třetina připravila fanouškům obou táborů pěknou podívanou, korunovanou pěti brankami. V 51. minutě si připsal hattrick Dušek, když zužitkoval početní výhodu hostujícího celku. V 52. minutě snižuje Hrubý, ale v 54. si po Duškovi připisuje hattrick i Tejkl – 2:6. Poslední branku hostí vstřelil v 57. minutě Jurčík, ale poslední slovo měli domácí. Minutu a deset sekund před závěrečnou sirénou ukončil střelecké snažení domácí Janečka na konečných 3:7.

Branky a nahrávky: 23. Křivák (Hrubý), 52. Hrubý, 59. Janečka - 7. Dušek (Jurčík), 17. Tejkl (Holý), 17. Dušek (Matuš), 26. Tejkl (Holý, Bolek), 50. Dušek (Černobila), 54. Tejkl (Bolek), 56. Jurčík (Michálek), vyloučení: 10:7 + 10 minut Bílek a Kuděla – Holý, využití: 2:3, v oslabení: 0:0

Kopřivnice: Horyl (Weber) - T. Fojtík, Hanzlík, Nevrkla, Janečka, Pokorný, Sedlák, Vaculín, Třeštík, A. Hrubý, Kuděla, Man, Merenda, D. Hrubý, Chalupa, Palacký, Novotný, Křivák. Trenér Miroslav Pokorný st.

Rožnov p. R.: Urbánek (Hnilica), Fabián, Švrček – Bolek, Jurčík – Černobila, Matuš - Jakeš, Kroupa, Veselý – Holý, Madigár, Tejkl – Dušek, Kantorek, Vyvijal – Michálek. Trenér Petr Tejkl

Zbylý výsledek 12. kola: HK Krnov – TJ Horní Benešov 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Los 13. kola, sobota 12. prosince, 17.00 HC Rožnov pod Radhoštěm - SK Karviná, TJ Horní Benešov - HC Kopřivnice, neděle 13. prosince, 17.00 HC Studénka - HK Krnov