V neděli odpoledne zvítězili u posledního celku tabulky 9:0, stejně jako 20. listopadu loňského roku. Zajímavostí je fakt, že stejný byl rovněž průběh jednotlivých třetin.

O osudu utkání bylo brzy jasno, neboť hostující fanoušci se mohli už ve 12. minutě těšit z náskoku 3:0, o který se zasloužili Sochorek, Pokorný a obránce Novák, na které ještě v první části navázal čtvrtým gólem Martinčík.

Zkraje druhé periody pak využil přesilovku Sluštík a ve 29. minutě vyhnal Kohna z novojičínské branky kapitán Studénky Tomášek.

Největší domácí možnost měl zkraje závěrečné třetiny Hermann, ale jeho samostatný únik pozorný Válek lapil a nakonec se mohl radovat vychytané nuly a z přesvědčivého vítězství 9:0.

„Chtěli jsme chytit začátek utkání, ale bohužel. Udělali jsme tam až moc chyb, které tak zkušený mančaft, jakým je Studénka, dokáže potrestat. Navíc s takovým týmem je těžké hrát na dvě lajny, protože máme hodně nemocných a sestavu pořád nějak lepíme. Snad se dáme na play-off dohromady a zkusíme Orlovou potrápit," uvedl trenér novojičínské rezervy Kamil Gebauer, jehož mladý tým ve čtvrtfinále vyzve suveréna tabulky.

Studénečtí jsou naopak na nejlepší cestě skončit po základní části druzí. Stačí jim k tomu v sobotu zvládnout domácí duel proti Rožnovu, ve kterém se budou s hráčkou kariérou loučit dlouholeté opory Studénky – Marcel Kaňovský a David Válek, a doufat, že Bohumín ztratí body v Orlové.

„Celý zápas jsme byli lepší a bylo to jenom o tom, jak nám to tam bude padat. Nechtěli jsme povolit, protože víme, o co hrajeme. Bylo vidět, že když nám někdo odpadne, tak není problém s tím, že zaskočí další, protože dost trénujeme a všichni jsou do tréninkového procesu zapojeni," řekl po utkání spokojený trenér Studénky Miroslav Pokorný.

Krajská liga, 27. kolo:
HK NOVÝ JIČÍN B – HC STUDÉNKA 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Branky: 2. Sochorek (Orszulík), 7. Pokorný (Sluštík), 12. Novák (Janečka, Pokorný), 16. Martinčík (Tomášek, Pelikán), 22. Sluštík (Novák, Pokorný), 29. Tomášek (Martinčík), 34. Čáň (Orszulík), 55. Štěpják (Novák), 56. Lyčka (Martinčík, Čáň). Rozhodčí: Janda – Štěpán, Cabák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 130.

HK Nový Jičín B: Kohn (29. Horák) – Hradil, Kysučan, Valchař, Teichmann – Daron, Ondráček, Palacký – Merenda, Hermann, Škubala – Tvrdý. Trenér: K. Gebauer.

HC Studénka: Válek – Pelikán, Bolek, Janečka, Novák, Lyčka, Jedlička, Holanik – Ertel, Tomášek, Martinčík – Štěpják, Pokorný, Sluštík – Sochorek, Čáň, Orszulík. Trenér: M. Pokorný st.

Zbylé výsledky 27. kola: Krnov – Orlová 3:5, Rožnov – Horní Benešov 8:2, Bohumín – Český Těšín 7:6 pp.

Z programu závěrečného 28. kola: Sobota 11. února, 17.00 Český Těšín – Nový Jičín B, 17.30 Studénka – Rožnov p. R.