HC Studénka – TJ Horní Benešov 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Již ve 4. minutě šli domácí, kteří měli, stejně jako soupeř, zajištěný postup do semifinále soutěže, do oslabení, když hákoval Mikeska. Přesto měli šanci právě domácí. Miroslav Varga ujel, ale tísněn protihráčem již neměl čas ani sílu na dobré zakončení. Další obrovská šance se domácím naskytla v 7. minutě. Domácího Urbance, který se řítil na bránu hostí, podrazil hostující bek a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Brankář hostí Vlašánek ale exekutora Kaňkovského vychytal. Dvě minuty na tose opět odporoučel na trestnou lavici Mikeska a Horní Benešov poprvé pořádně zatlačil. Po návratu Mikesky měli velkou šanci domácí, ale Bumbalíka vychytal hostující gólman. Pak přišel první úder hostí. Domácí fanoušci sice protestovali, že Ondrušek dopravil puk do brány bruslí, ale rozhodčí branku uznal – 0:1. Šest minut před koncem třetiny se opět šel posadit na trestnou lavici Mikeska, domácí se však ubránili, stejně jako hosté, kteří hráli v oslabení po sérii vyloučení. Palinčák, který právě opustil trestnou lavici, navíc dostal ideální přihrávku od Bensche a podruhé překonal gólmana Válka.

Zhruba do poloviny druhé třetiny viděli diváci hlavně řadu vyloučení. Pak přišla černá minuta pro Studénku, v níž Brada a Volf postupně zvýšili náskok hostů na čtyři góly. Hned poté mohl z dalšího trestného střílení snížit Horák, jehož předtím ve vyložené šanci fauloval hornobenešovský zadák. Ani Horák ale výborného gólmana Vlašánka nepřekonal. Aby toho nebylo málo, Horní Benešov zvýšil po kombinační akci, na jejímž konci byl Jurček, na rozdíl pěti branek.

Do poslední třetiny vstoupili domácí se snahou alespoň korigovat nepříznivý výsledek. Po šesti minutách se to v přesilovce podařilo Horákovi. Sedm minut nato se ale podařilo využít přesilovku také hostům. Autorem branky byl opět Palinčák. Konečnou podobu skóre dal deset sekund před koncem utkání hostující Přibyla.

Stanislav Kacíř, trenér HC Studénka: O play off již bylo rozhodnuto, přesto jsme chtěli odehrát před diváky slušné utkání, což se nám ale nepodařilo. Měli jsme hodně tutových gólových šancí, ale neproměnili jsme ani dvě trestná střílení. Gólman soupeře nás vychytal. Je pravda, že tam nebyla jiskra, navíc soupeř byl kvalitní a měl řadu dobrých hráčů, kteří dokázali využít i minimální šance. Ve středu už ale jedeme do Krnova na první zápas play off, takže musíme honem myslet na něj.

Branky: 46. Jiří Horák (Josef Bolf) - 14. Lubomír Ondrušek (Tomáš Lhotský), 18. Petr Palinčák (Pavel Bensch), 35. Tomáš Brada (David Trubka, 36. Petr Volf (Lukáš Vrobel), 38. Filip Jurček (Pavel Bensch, Kamil Přibyla), 54. Petr Palinčák (Petr Volf), 60. Kamil Přibyla (Lukáš Vrábel), vyloučení: 8:9, rozhodčí: Schmejkal – Gančarčík, Paterman