Hokejisté Studénky si z Krnova přivezli všechny body po výhře 2:1 a byla to teprve jejich druhá výhra z cizího ledu v této sezoně.

Gólové okamžiky se vešly do první dvacetiminutovky. Kouč Miroslav Pokorný mohl po tříměsíční pauze, zaviněné zraněním, konečně nasadit také Davida Čáně, jehož návrat do sestavy Studénky byl nakonec vítězný.

Byl to totiž právě Čáň, jenž už v 5. minutě překonal Šlupinu a poslal hosty do vedení. Studénka poté zvýšila své vedení o deset minut později, když se přesným zásahem prezentoval Řehulka. Krnov překonal výtečného Baldíka pouze v 18. minutě, když snížil na konečných 1:2.

Důležitým aspektem studéneckého vítězství byl právě brankář Baldík, který svůj zdařilý výkon korunoval také chyceným trestným střílením, jež měli domácí k dispozici v polovině utkání.

„Jeli jsme tam s tím, že jsme chtěli opět vyhrát, a jsme rádi, že se nám to povedlo. Věděli jsme, že domácí budou chtít napravit vysokou porážku z našeho ledu. Bylo dobré, že jsme se dostali do vedení 2:0. Domácí už pak v přesilovce pouze snížili. Perfektně nám zachytal brankář, který nás podržel. My jsme měli ale také hodně šancí a domácí držel, jako vždy, Šlupina. Mohli jsme odskočit, ale nepovedlo se, a tak jsme se strachovali až do konce. V závěru bylo důležité, že se nám podařilo ubránit přesilovku domácích," oddechl si trenér studéneckých hokejistů Miroslav Pokorný.

Studénka dohrávala utkání na pět beků, když do třetí třetiny nenastoupil zraněný bek Lyzák. Aktuálně pátý celek tabulky vyzve už ve středu na domácím ledě prozatímního lídra z Orlové, se kterým doma nejprve prohrál 2:6 a na ledě favorita pak padl 2:8. „Chceme Orlovou trošku potrápit, tak snad se nám to povede," věří kouč Studénky. 

HK Krnov – HC Studénka 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 18. Faksa (Holeš) - 5. Čáň (Holanik, Řehulka), 15. Řehulka (Křivák, Čáň).

HC Studénka: Baldík – Lyzák, Bolek, Jedlička, Novák, Holaník, Kocurek - Pokorný, Sochorek, Tatarčík – Janečka, Martinčík, Kaňovský - Řehulka, Čáň, Křivák. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Ve středu (18 h) se Studénka představí doma proti prvnímu celku tabulky z Orlové a v sobotu 10. ledna pak nastoupí od 17 hodin v Horním Benešově.