Studénka začala na českotěšínském ledě dobře a po první části vedla 3:1. Mírná komplikace přišla ve druhé třetině, v níž domácí tým trenéra Bariše vyrovnal na 3:3, ale těsně před druhou sirénou dokonal hattrick novic Štěpjak, jenž přišel z novojičínské rezervy.

Třetí část už byla v jasné režii Studénky, za kterou poprvé nastoupil i obránce Jašek z Kopřivnice. „Nevěděli jsme, co nás čeká, ale přišla vysoká návštěva a bylo tam krásné hokejové prostředí. Sehráli jsme povedené utkání a nic jsme nepodcenili. Hodně důležité bylo, že jsme zkraje třetí třetiny dali dva góly. Věřím, že naše hra jde nahoru," řekl po vysoké výhře trenér Studénky Miroslav Pokorný.

Béčko Nového Jičína v Krnově vůbec nezachytilo začátek utkání a po čtyřiceti minutách prohrávalo 1:6. Nakonec však dokázalo zápas zkorigovat, když prohrálo jen 4:7. „Začátek zápasu nám nevyšel a první dvě třetiny jsme vůbec nehráli to, co bychom chtěli. Jenom díky Kohnovi nebyl stav ještě horší. Až ve třetí třetině začali kluci plnit to, co po nich chceme, i když už soupeř polevil. Ale je vidět, že když kluci budou plnit to, co mají, tak to půjde," věří kouč novojičínské rezervy Kamil Gebauer.

HC Wolves Český Těšín - HC Studénka 3:8 (1:3, 2:1, 0:4)

Branky: 17. Malyjurek (Nevelöš), 35. Malíř (Patrman, Niedoba), 38. Malyjurek 9. Štěpjak (Lyčka, Martinčík), 10. Ertel (Janečka, Jedlička), 17. Štěpjak, 39. Štěpjak (Tomášek, Martinčík), 42. Orszulik (Ertel), 43. Ertel (Štěpjak), 51. Martinčík (Štěpjak), 54. Jedlička (Ertel). Vyloučení: 4:6, navíc Novák (S) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 400.

Studénka: Baldík Jedlička, Bolek, Novák, Jašek, Holaník, Lyčka Janečka (41. Vacula), Ertel, Orszulik Pokorný, Štubňa, Sochorek Tomášek, Štěpjak, Martinčík. Trenér: Pokorný st.

HK Krnov - HK Nový Jičín B 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)

Branky NJ: 39. Rozsypka (Juříček, Rajmon), 42. Daron (Ohera), 46. Hradil (Palacký, Daron), 50. Bartoň (Hradil).

Nový Jičín B: Kohn Hradil, Bartoň, Kysučan, Hudec Palacký, Ohera, Daron Rozsypka, Juříček, Fajmon Tvrdý, Mihál, Hermann. Trenér: Gebauer.