HC Studénka - HC Plus Oil Orlová 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Po prvotním rozkoukání viděli diváci ve Studénce svižný hokej. Skóre zápasu otevřeli v 6. minutě hosté. Zakuťanský našel mezi kruhy Hanzla, ten prvním pokusem trefil jen clonícího obránce, jeho dorážka však skončila v brance – 0:1. Chvíli nato našel hostující Hanzl najetého Hublíka, jeho pohotová teč šla ale vedle. Pak se dočkali i domácí, kteří využili přesilovku. V 10. minutě naznačil Šebesta střelu, gólman Orlové Volf si příliš vyjel z branky, a tak domácí útočník přihrál volnému Tatarčíkovi, který měl před sebou odkrytou bránu – 1:1. Hned nato ujel hostující Fábry, na Pastorka byl však krátký. Domácí nakonec využili i další z početních výhod. Ve 12. minutě vypálil Merta od modré, gólman puk vyrazil, ale přilehl jej jeden z bránících obránců, takže odražený puk mohl Lukáš Janečka II v poklidu doklepnout do branky – 2:1. Do kabin se pak odcházelo za nerozhodnutého stavu, neboť Orlová po šesti sekundách, kdy hrála v početní výhodě 4 na 3, srovnala. V 15. minutě totiž rozvlnil domácí síť Burgelův projektil od modré – 2:2.


Nerozhodný stav a důležitost utkání se nakonec plně projevila ve druhé části. Hráči začali dohrávat souboje a hlavně se začali více tlačit do brány, takže po každém zákroku gólmana bylo hodně rušno. V polovině zápasu dostal po bitce hostující Novák 5 minut plus do konce utkání. Studénka využila dlouhou přesilovku hned po 40 sekundách, kdy předvedla ukázkové bago. Puk tak šel po ose Kostelňák, Tatarčík, Šebesta, a posledně jmenovaný poslal domácí do vedení – 3:2. Srovnat mohl opět Fábry, ale i tentokrát jeho sólový únik Pastorek zneškodnil.

Ani poslední část nezůstala nikomu nic dlužna. Hosté totiž dokázali rychle srovnat. Ve 45. minutě zavezl puk za bránu Hanzl, volně dojel až do rohu kluziště, odkud přihrál najetému Vaštíkovi, a ten golfákem vymetl šibenici domácí kasy – 3:3. Když se poté neuchytily pokusy domácího Tatarčíka (2x) s Čáněm a hostujícího Nováka s Niedobou, vypadalo to na plichtu. Jenže minutu a třicet čtyři sekund před koncem nabruslil před hostujícího gólmana Čáň, udělal mu kličku a bekhendem pod horní tyč rozhodl – 4:3.

Miroslav Pokorný (Studénka): Orlová je velmi nepříjemný soupeř, produkující agresivní hokej založený na mladých hráčích. Z posledního vzájemného utkání v Orlové jsme věděli, že to bude hodně o osobních soubojích. Připravili jsme se na to, a také zapracovali trochu na obranné fázi, protože jsme dostávali laciné branky. Zlepšili jsme tedy obranu a myslím, že to bylo znát. Hosté nás svým napadáním a takovým tím osekáváním trochu vyvedli z konceptu, ale jsem rád, že jsme se vrátili k naší hře a nakonec vyhráli.


Petr Česlík (Orlová): Myslím, že jsme odehráli vynikající zápas a i gólman nám zachytal výborně. Bohužel rozhodla hrubá nedisciplinovanost jedince. Studénka měla celkově více šancí, ale to vyplynulo spíše z toho, že jsme až moc chtěli. Po vedoucí brance Studénky chvíli před koncem už nám nezbyl čas na to, s utkáním něco udělat, nicméně, jak už jsem říkal, utkání rozhodl zbytečný faul.

Branky a nahrávky: 10. Tatarčík (Šebesta, Kostelňák), 12. Janečka II (Merta, Mlčák), 32. Šebesta (Tatarčík, Kostelňák), 59. Čáň (Merta, Sikora) – 6. Hanzl (Zakuťanský), 15. Burgel (Niedoba, Vaštík), 45. Vaštík (Hanzl), vyloučení: 6:8 navíc Mlčák 10 minut – Novák 5 minut a do konce utkání, využití: 3:1, poměr střel: 38:42, buly: 35:46, rozhodčí: Polášek - Černý, Turek, diváci: 316

Studénka: Pastorek (31. - 32.Válek) – Kuchař, Bolek, Holanik, Mlčák, Pokorný, Čáň, Kovář, Merta, Tatarčík, Šebesta, Kostelňák, Bolf, Janečka I, Janečka II, Veselský. Trenér Miroslav Pokorný st.

Orlová: Volf –Milch, Malík, Szajter, Hublík, Fábry, Niedoba, Musil, Novák, Opravil, Vaštík, Burgel, Grepl, Zakuťanský, Branný, Novák, Krause, Hanzl, Foltýn. Trenér Petr Česlík