Studénka postoupila do semifinále

Studénka /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ -Je dobojováno. Čtvrtfinálové derby play-off krajské ligy mužů mezi Studénkou a Kopřivnicí musel rozhodnout až poslední možný zápas. Zatímco první utkání vyhrála Studénka doma 6:5 v prodloužení, odvetu v Kopřivnici zvládli domácí 3:2, rovněž v prodloužení. Rozhodovat se tak muselo v neděli 12. února na zimáku ve Studénce.

12.2.2012

Studénka doma porazila Kopřivnici 3:0 a postoupila do semifinále.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Studénka – HC Kopřivnice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Duel bez možnosti chybovat poprvé v sérii začala lépe Studénka. Na začátku 2. minuty zužitkoval přihrávku Křiváka Pokorný a poslal Studénku do vedení – 1:0. Výborně bruslící hosté pak přihlíželi, jak za další 4 minuty rozvlnil kopřivnickou síť podruhé domácí Lindovský – 2:0.

Od druhé třetiny se utkání trochu vyhrotilo a začalo se vylučovat. Ve 27. minutě tak dostala Kopřivnice výhodu minutové přesilovky 5 na 3. Za zmínku však stojí jen dělovka Chalupy od modré, kterou Válek vyrazil. Hned nato se před domácího gólmana natlačil Bílek, ale ani na dvakrát neuspěl. Tlak Kopřivnice se poté ještě zvýšil, krom střely Daniela Hrubého z otočky těsně vedle tyče jej však hosté nevyužili.

Poslední třetina nabídla, vedle vyloučení, i občasné strkanice. Rozuzlení napínavého duelu přinesla 60. minuta, když hrála Kopřivnice power-play. Puk vybojoval domácí Šebesta a od červené čáry posunul Studénku do semifinále, ve kterém se utká s Horním Benešovem.

Miroslav Pokorný st. (Studénka): Třetí, a rozhodující, utkání je opravdu otevřené pro obě strany. Přiznám se, že když jsem zde dnes šel, měl jsem připraveny odpovědi jak pro případ výhry, tak prohry. O to víc jsem rád, že mohu použít ty po výhře. Dnes jsme hráli opravdu dobře, zvláště pak zezadu, a výborně zachytal i gólman. Dali jsme rychlé branky, a to rozhodlo. V posledních čtyřech zápasech jsme se potkali právě s Kopřivkou a ve třech z nich jsme rychle prohrávali. Dnes to bylo naopak, a na tom jsme postavili celé utkání. V každém případě smekám i před soupeřem, protože série byla hodně těžká a stála spoustu sil. Myslím, že pro diváky to bylo super.

Václav Slabý (Kopřivnice): Poslední zápas čtvrtfinále ve Studénce rozhodl náš špatný vstup do utkání. V play-off se prostě nesmí stát, že ve čtvrté minutě prohráváte o dvě branky. Pak jsme to tahali celý zápas a již jsme nedokázali dát kontaktní branku. V play-off je první branka hodně důležitá. Ale objektivně, poslední zápas nebyl z naší strany z nejlepších. Poslední čtyři utkání jsme hráli se Studénkou, třikrát jsme hráli dobře, a až to rozhodující nám po střelecké stránce vůbec nevyšlo.

Branky a nahrávky: 2. Pokorný (Křivák, Sikora), 4. Lindovský (Janečka II, Kostelňák), 60. Šebesta, vyloučení: 5:6, navíc Kameníček na 10 minut, bez využití, střely na branku: 37:32, buly: 47:36, rozhodčí: Koziol – L. Janda, D. Krenželok, diváci: 612. Konečný stav série: 2:1

Studénka: Válek – Kovář, Novák, Bolek, Kuchař, Mlčák, Janečka I – Šebesta, Merta, Tatarčík – Sikora, Pokorný, Křivák – Janečka II, Kostelňák, Lindovský – Holanik, David, Kvasnica, Veselský. Trenér Miroslav Pokorný st.

Kopřivnice: Jahodář – Surovčík, Mach, Fojtík, D. Hrubý, Starmann, Hruškovský, Jašek, Bartošák, Hanzlík, Bílek, A. Hrubý, Vaculín, Nevrkla, Kameníček, Barčák, Chalupa, Poláček, Horák. Trenér Václav Slabý

Semifinálové dvojice: Orlová – Nový Jičín B, Studénka – Horní Benešov

Los semifinále play-off - 1. zápasy: úterý 14. února, 18.00 HC Orlová - HC Nový Jičín B, HC Studénka - TJ Horní Benešov, 2. zápasy: čtvrtek 16. února, 18.00 HC Nový Jičín B - HC Orlová, TJ Horní Benešov - HC Studénka, případné 3. zápasy: sobota 18. února, HC Orlová - HC Nový Jičín B, neděle 19. února, HC Studénka - TJ Horní Benešov.