TJ Horní Benešov – HC Studénka 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Studénka zvítězila v prvním semifinále na vlastním ledě 3:0, a pokud chtěli Hornobenešovští pomýšlet na další setrvání v play-off, museli doma bezpodmínečně vyhrát. A podle toho taky vypadal začátek zápasu. Hned v úvodních minutách se domácí natlačili do dobrých střeleckých příležitostí, z nichž tu největší spálil Bensch, když netrefil prázdnou branku. Studénka se snažila pozorně bránit a vyrážet do brejků. Šance se střídaly na obou stranách, ale ani jeden z týmů neměl potřebný klid v zakončení. Hráči hostí však jednodušeji přecházeli přes útočnou modrou čáru. Do přečíslení se dostali, a přihrávku si dvakrát vyměnili, Sikora s Lindovským, ale Vlašánek byl na místě. V 16. minutě už se skóre měnilo. Paličák našel přihrávkou od mantinelu Přibylu, a ten pohotovou střelou z kruhu zajistil domácím vedení - 1:0. O devadesát vteřin později objel Bensch branku a kolem betonu brankáře Válka protlačil puk za brankovou čáru - 2:0. Poslední slovo v první části však měli hosté. Zpoza Vlašánkovy brány vyjel Janečka a překonal hornobenešovského gólmana střelou mezi betony - 2:1.

Počátek prostřední třetiny byl ve znamení domácí přesilovky a také velkého tlaku, všechny šance však pochytal výborný Válek. Studénka oslabení přežila, a to ji posílilo natolik, že se jí ve 23. minutě podařilo vyrovnat. Čáň vystihl špatnou rozehrávku, dojel až před Vlašánka a forhendovým blafákem jej překonal - 2:2. Ve 32. minutě pak Tatarčík posunul kotouč před branku na Šebestu, jenž měl sice puk na dlouhou hůl, ale i tak jej propasíroval do domácí sítě - 2:3. Vlašánek jistě dodnes neví, kudy mu neposedný touš prošel. Ve 37. minutě hráli hosté údajně v šesti. Minutu a půl před pauzou vystřelil Trubka, Válek vyrazil jen před sebe a v následné skrumáži se nejlépe orientoval Fišera - 3:3. Chvíli se ještě diskutovalo, zda Fišera nestál v brankovišti, ale gól nakonec platil.

Po třiceti vteřinách závěrečného dějství přišel blesk z čistého nebe. Kapitán Fraš našel Paličáka, a ten propasíroval kotouč do branky Studénky počtvrté - 4:3. Rozhodnutí tak přinese až poslední duel série, který se ve Studénce hraje v neděli 19. února od 17.00.

Miroslav Pokorný st. (Studénka): V první třetině jsme inkasovali dvě poměrně laciné branky, po našich chybách v obraně. Poté jsme hru zlepšili, zjednodušili jsme kombinaci a dostávali se snadno do přečíslení. Vývoj zápasu jsme otočili, ale neproměnili jsme zdaleka všechny vypracované šance, což nás v konečném účtování stálo vítězství. Obrat z nula dva na tři dva byl excelentní. Škoda, dát ještě branku, bylo by hotovo. Bylo nám odpískáno šest hráčů na ledě, což nebyla pravda, a v následném oslabení jsme inkasovali, přestože jsme rozhodčího upozorňovali, že největší hráč Benešova, Fišera, stál celou dobu v brankovišti a puk následně dotlačil do brány i s gólmanem.

Branky a nahrávky: 16. Přibyla (Paličák, T. Lhotský), 18. Bensch (Čermák), 39. Fišera (Trubka), 41. Paličák (Fraš) - 19. Janečka (Sikora, Lindovský), 23. Čáň, 31. Šebesta (Tatarčík),

Horní Benešov: Vlášinek – Pělucha, Přibyla, Fišera, Trubka, Schreier, Podzimný – Paličák, Fraš, T. Lhotský, Bensch, Hejhal, Zigmund, Mičola, Vaněk, Čermák. Trenér Marek Harazim

Studénka: Válek – Bolek, Veselovský, Pokorný, Mlčák, Lindovský, Merta, Kovář, Tatarčík, Šebesta, Sikora, Křivák, Novák, Kvasnica, Čáň, Janečka, Trenér Miroslav Pokorný.