Studéneckou palbu řídili Štubňa s Ertlem, kteří nasázeli hattrick. Ertel navíc stihl tři góly během pouhých pěti minut!

I přes několik velmi dobrých příležitostí se Pokorného soubor dlouho nemohl prosadit. S bezbrankovým stavem tak pohnul až ve 14. minutě Martinčík a minutu na to zvyšoval na 2:0 kapitán Kaňovský.

Od druhé třetiny pak spustila Studénka ofenzivní manévry a nakonec dokráčela k jasné záležitosti, když po vítězství 12:1 slavila tři body. Studénečtí se v dosavadních 16 zápasech trefili celkem pětadevadesátkrát, což z nich dělá, s průměrem téměř šesti branek na zápas, nejlépe střílejí tým soutěže.

„Jak už jsem říkal, dokážeme zbytečně ztratit body, nebo nastřílel tolik branek. Na začátku jsme sice nemohli dát góla, ale pak už se to postupně rozjelo a začalo nám to tam padat. Měli jsme pak ještě takový večírek k ukončení roku, takže jsme měli důvod slavit. Hráli jsme pěkný hokej a diváci si to určitě užili," hovořil spokojený kouč Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým zakončí rok 2015 úterním utkáním na ledě Krnova.

Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. „Krnov naposledy trápil vedoucí Orlovou, takže nás čeká strašně těžké utkání," uvědomuje si Pokorný.

Krajská liga, 16. kolo

HC STUDÉNKA – HC TJ ŠTERNBERK 12:1 (2:0, 4:1, 6:0)

Branky: 14. Martinčík (Ertel), 15. Kaňovský, (Sluštík), 22. Štubňa (Mičulka), 24. Štubňa (Mičulka), 28. Vacula (Holanik), 33. Sochorek (Mičulka), 45. Štubňa (Řehulka), 51. Čáň (Bolek), 51. Ertel (Martinčík), 52. Mičulka (Jedlička), 54. Ertel (Martinčík), 56. Ertel (Martinčík) - 39. Dobrý (Hes). Rozhodčí: T. Janda - Kudlička, Wanke. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 181.

HC Studénka: Válek - Janečka Jedlička, Bolek, Pelikán, Lyčka, Holanik, Poláček - Sochorek (30. Orszulik), Kaňovský, Sluštík – Čáň, Štubňa, Mičulka - Martinčík, Vacula, Ertel – Řehulka. Trenér: Pokorný.

Čtvrtá dvoubodová výhraPoprvé v sezoně vyhráli podruhé za sebou. Hokejisté novojičínské rezervy totiž v krajské lize uspěli s Horním Benešovem, který na vlastním ledě porazili 5:4 po samostatných nájezdech. V nájezdech tak uspěli stejně jako v minulém kole v Rožnově pod Radhoštěm a celkem už byli v této disciplíně úspěšní čtyřikrát. Utkání úterního 17. kola, ve kterém měli svěřenci Kamila Gebauera cestovat do Uničova, bylo odloženo.
Vítězství nad Horním Benešovem řídil domácí kapitán Toman, jenž si kromě hattricku připsal navíc jednu asistenci. Výtečný zápas pak odehrál také Kameníček, který třikrát asistoval a navíc rozhodl závěrečný rozstřel. Novojičínské béčko se tak dere z posledního místa, když už se bodově dotáhlo na sedmý Rožnov.

HK NOVÝ JIČÍN B – TJ HORNÍ BENEŠOV 5:4 SN (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0)
Branky: 10. Toman (Štěpják), 38. Toman (Kameníček), 48. Hradil (Kameníček, Toman), 58. Toman (Kameníček), rozh. nájezd Kameníček – 8. Bensch (Hejhal, Bendík), 24. T. Lhotský (Štindl, A. Lhotský), 34. Vaněk (Pražák), 47. Vlašánek (Štindl, T. Lhotský). Rozhodčí: Kašinský – Štěpán, Beinstein. Vyloučení: 5:6, navíc Hradil (NJ) 10 minut. Využití: 2:0.
HK Nový Jičín B: Kohn – F. Chvostek, Krotil, Hradil, T. Hermann, Kysučan, Hudec - Štěpják, Toman, Juříček - Gilar, Kameníček, Zedník – Heralt, Škubala. Trenér: K. Gebauer.

Zbylé výsledky 16. kola: Studénka – Šternberk 12:1, Rožnov - Uničov 4:7, Orlová - Krnov 5:3.

Předehrávka 17. kola: Šternberk – Rožnov 9:2.