Studénka cestovala na led Krnova, kde zvládla koncovky první dvou třetin a po gólech Sochorka a Jedličky, kterým vždy asistoval novic Gonos, vedla po čtyřiceti minutách 2:1. Když se pak v závěrečné desetiminutovce blýskl dvěma zásahy Pokorný, mohla se Studénka, která stále nemá k dispozici vlastní ledovou plochu a k tréninkům tak musí dojíždět do Nového Jičína či do Vítkovic, radovat z vítězství 4:2.

„Pořád nemáme vlastní ledovou plochu, takže jsme byli pořádně namotivovaní a chtěli jsme lidem, kteří o tom rozhodují ukázat, že se s námi musí počítat. Jsme tady a chceme reprezentovat město tak, jak to nejlépe dovedeme,“ zdůraznil trenér HC Studénka Miroslav Pokorný.

Ilustrační foto.
Zemědělství v Poodří láká na venkov

Studénečtí tak svému soupeři oplatili porážku z úvodního kola loňského ročníku, kdy museli doma sledovat krnovskou radost po výhře 6:4. „Bylo to těžké utkání a bylo důležité, že jsme ustáli počáteční tlak Krnova. Potom už jsme hráli trpělivě a hlavně chytře. Kluci podali velmi dobrý výkon,“ hodnotil vítěznou premiéru spokojený kouč Studénky, jehož svěřence nyní čeká čtvrteční utkání na ledě Českého Těšína, se kterým se Studénečtí dohodli na změně pořadatelství.

FAVORIZOVANÝ BOSPOR NADĚLOVAL DESÍTKU

Mladý celek Nového Jičína čekala na úvod těžká výzva v podobě duelu na ledě Bohumína, který vloni došel až do finále. Na úvodní branku nestora Ivana ještě odpověděl novojičínský kapitán Hermann, ale pouhou vteřinu před koncem první třetiny vrátil Bohumínu vedení Šmíd. Hostující výběr mladého kouč Ohery však s držel s favoritem krok ještě v půlce utkání, když ve 29. minutě vyrovnával na 2:2 Juříček.

„Do Bohumína jsme jeli s tím, že chceme hrát co nejdéle nerozhodně. Bohužel se nám to nepodařilo v první třetině, když jsme v posledním střídání nebyli zodpovědní. Během malé chvilky jsme udělali dvě individuální chyby a soupeř nám dal branku sekundu před koncem třetiny. To už se nesmí opakovat. Ve druhé třetině si myslím, že jsme neměli vůbec špatný pohyb a při skvělém důrazu v předbrankovém prostoru jsme vyrovnali,“ připomněl trenér novojičínské rezervy Filip Ohera vyrovnávací trefu Juříčka.

Deník - Naši prvňáci
Ve středu 24. ledna představíme prvňáčky ŽŠ Jeseník nad Odrou

Poté však zaúřadoval Bohumín, který během pouhých tří minut čtyřikrát překonal Sonnka, jemuž kryl zadá Palička, a rázem vedl 6:2. Třetí část už pak byla v jasné režii Bosporu, jehož fanoušci se nakonec dočkali i vysněné desítky. Béčko Nového Jičína si tak po nadějné půlce zápasu nakonec odváželo desetigólový příděl.

„Po vyrovnání na 2:2 jsme se zbláznili, během tří minut jsme dostali čtyři branky a bylo rozhodnuto. Proti takovému kvalitnímu soupeři nesmíme vypnout ani na sekundu. Ve třetí třetině nám soupeř nedal skoro nic a zaslouženě vyhrál. My se musíme nachystat na první domácí zápas a dotáhnout ho do vítězného konce,“ přeje si Ohera před čtvrtečním duelem proti Krnovu.

HK KRNOV – HC STUDÉNKA 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky: 6. Holeš, 58. Kysela (Bednárek) – 19. Sochorek (Gonos), 40. Jedlička (Gonos), 52. Pokorný (Štubňa, Štěpjak), 58. Pokorný (Štěpjak). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.

HC Studénka: Baldík – Gonos, Jedlička, Bolek, Janečka, Lyčka, Holanik – Sochorek, Tomášek, Čáň – Štubňa, Pokorný, Štěpjak – Martinčík, Ertel, Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

HC BOSPOR BOHUMÍN – HK NOVÝ JIČÍN B 10:2 (2:1, 4:1, 4:0)

Branky: 12. Ivan (Plhoň, Ovčaří), 20. Šmíd (Fejko, Javín), 30. Fejko (Šmíd, Javín), 31.Mikšan (Ovčaří, Ivan), 31. Kovalski (Buba, Javín), 33. Špak (Buba), 41. Král (Ivan, Mikšan), 48. Král (Ovčaří, Mikšan), 58. Ovčaří (Ivan, Mikšan), 60. Kovalski z trest. Střílení – 14. Hermann, 29. Juříček (Sušeň).

HK Nový Jičín B: V. Sonnek – Lyzák, Kysučan, Nikl, Krása, Hudec, Teichmann – Sušeň, Kanovský, Lukáš, Škubala, Juříček, Humplík, Hermann, Najvar, Tvrdý. Trenér: Ohera.

Zbylé výsledky 1. kola: Poruba B – Orlová 3:5, Frýdek-Místek B – Rožnov p. R. 7:5, Český Těšín – Horní Benešov 8:1.

Nejbližší program:

2. kolo: Čtvrtek 28. září, 13.30 Nový Jičín B – Krnov, 17.00 Český Těšín – Studénka.

3. kolo: Sobota 30. září, 17.00 Český Těšín – Nový Jičín B, Horní Benešov – Studénka odloženo.

 

Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 5:2
První derby: Ďáblové přetlačili Tatru