HC Studénka – HC Kopřivnice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Po úvodní šanci hostujícího Hrubého to vypadalo, že Kopřivnice, po porážce v generálce, přijela do Studénky srovnat účty. Jenže ve 4. minutě poslal domácí do vedení Horák – 1:0. V 6. minutě mohli domácí dvakrát pojistit své vedení, ale pozorný Gebauer byl proti. Hosté se za žádnou cenu nechtěli smířit s nepříznivým stavem a, podporováni svými fanoušky, byli nepříjemní.

Druhou třetinu začaly oba celky opět ve velkém stylu. Hra se změnila v souboj brankářů. Ve 26. minutě nastal další zlom, kdy zvýšil vedení domácích Miroslav Varga – 2:0. Do konce třetiny se hrálo ve svižném tempu s velkými, leč nevyužitými šancemi.

Definitivní rozhodnutí padlo v závěrečné části. A opět rozhodl vstup do třetiny. Ve 43. minutě zvýšil vedení domácích přesným zásahem Martin Varga. Přestože Kopřivnice dostala tři branky a sama žádnou nevstřelila, nebyla určitě horším týmem.

Oldřich Lipnický (Studénka): Jsme určitě spokojeni, a to jak s nasazením hráčů, tak s celkovým obrazem hry. Přes vyrovnanou statistiku zápasu rozhodlo větší nasazení domácích. Jsem spokojen i s posilami. Do utkání zasáhli bratři Vargové a mladý Mikel, kteří zahráli velmi dobře. Jejich výkon doplnily naše lajny, takže je vidět, že mančaft je dobře složený. Šlo o úplně jiné utkání, než když jsme se střetli v přípravě.

Miroslav Pokorný st. (Kopřivnice): Studénka vsadila na jednodušší taktiku, kdy se tlačila do brejků. Taky jí pomohly posily z Valašského Meziříčí, které toto utkání rozhodly, protože rozdíl mezi krajem a druhou ligou byl znatelný. Studénka otevřela skóre náhodným gólem po naší chybě. Pak jsme začali hrát, ale domácí vytěžili z protiútoků ještě dvě branky. To utkání bylo pro nás celkem prestižní, ale máme mladý tým a snažíme se dávat příležitost mladým hráčům. Z proher je třeba se poučit. Myslím, že to na klucích nenechá žádné následky.

Branky a nahrávky: 4. Horák (Mičulka), 27. Mir. Varga (Martin Varga), 43. Martin Varga (Mir. Varga, Mikeska), vyloučení: 7:7, bez využití, poměr střel: 30:30, rozhodčí: R. Janda – Czubaj, Zachara, diváci: 261

Studénka: Válek (Dobřanský) – Holanik, Sikora, Kovář, Mikeska, Mikel, Langer – Tomášek, Bolf, Čáň – Mičulka, Janečka, Horák – Martin Varga, Homola, Mir. Varga – Štolpa. Trenér Oldřich Lipnický.

Kopřivnice: Gebauer (Jahodář) – Matula, Ostrý, T. Jašek, Valchář, R. Jašek, Pokorný ml., Sedlák, Třeštík, A. Hrubý, Kuděla, Man, Merenda, D. Hrubý, Chalupa, Jakubu, Palacký, Novotný, Polášek. Trenér Miroslav Pokorný st.