TJ Horní Benešov - HC Studénka 3:6 (0:1, 3:3, 0:2)

Do utkání vstoupili hosté zodpovědně a se snahou o rychlý přechod z obrany do útoku. To hostům vyšlo již ve 4. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Lindovský po asistenci Merty 0:1. Domácí v ofenzivní činnosti rozhodně nezaostávali. Nic jim to ale nebylo platné, když jejich dobré střelecké příležitostí končily u spolehlivého gólmana Studénky Válka nebo je zhatila vlastní nepřesnost při zakončení. Hostující hráči drželi jednobrankový náskok a čekali na chyby soupeře. Sotva stovka příznivců na hornobenešovském zimním stadionu viděla několik šancí na obou stranách. Hráči Studénky zahrozili Janečkou a poté Křivákem, na straně domácích byli v dobrých příležitostech Herman, Palinčák a Zigmund. Gól již ale do první přestávky nepadl.

Při vstupu do prostřední části domácí hokejisté totálně propadli. Ve 22. minutě se lehko dostal v útočné třetině ke kotouči hostující Lukáš Janečka II. a po jeho přihrávce zvýšil vedení hostů Křivák 0:2. Hráči Horního Benešova byli zaskočeni a dále v obraně chybovali. O minutu později přidal třetí branku Studénky, po nahrávce Kostelňáka, střelou k pravé tyči hornobenešovského Pospíšila, Čáň 0:3. Domácí hokejisté se nezvedli a o necelé dvě minuty později inkasovali po čtvrté, z hole Davida po spolupráci s Kostelňákem 0:4. Horní Benešov prostřídal brankáře a vypadal na ručník. Hosté ale jakoby v dalším průběhu polevili a přenechali iniciativu domácím hráčům. Hornobenešovští se v dalším průběhu neuvěřitelně zvedli a soupeře zatlačili do jeho obranného pásma. Výsledkem byl ve 29. minutě korigující gól Lhotského po přihrávce Fraše 1:4. Domácí si vytvořili převahu a soupeře k ničemu nepouštěli. V dobrých příležitostech se ocitli Bensch a po něm kapitán Fraš. Skóre se znovu měnilo ve 34. minutě. Tlak domácího kolektivu zužitkoval Jurček, a vrátil do řad svého týmu naději. Studénka zcela vypadla ze hry a na ledě dominovali domácí hokejisté. Válek ve svatyni hostů musel prokazovat své kvality a úspěšně čelil náporu hornobenešovských hráčů až do závěru prostřední části. Ale v čase 39:28 uvolnil Zigmund Palinčáka, a ten ukázkovou střelou pod levé víko jinak skvělého brankáře Válka vrátil Horní Benešov do zápasu 3:4.

V závěrečné části se očekával nápor domácích a jejich snaha po vyrovnání. To se také hned v úvodních minutách třetí třetiny dostavilo, ale po necelých třech minutách bylo vše jinak. Ve 43. minutě totiž přišla nesmyslná přihrávka hornobenešovského obránce do středu vlastní třetiny, kde se puku zmocnil aktivní Kostelňák a vrátil Studénce dvoubrankový náskok 3:5. Domácí se nepoučili a znovu, ani ne dvě minuty nato, vyrobili při rozehrávce ve své třetině další hrubou chybu. Svůj den měl Kostelňák z týmu Studénky, jenž nabídnutou příležitost využil ke vstřelení šesté branky do sítě Horního Benešova 3:6. Od tohoto okamžiku se zápas jen dohrával. Studénka již nikam nespěchala a hájila tříbrankový náskok. Ten sice mohl korigovat v 54. minutě Herman, ale samostatný nájezd na hostujícího Válka neproměnil.