HC Studénka - HK Krnov 6:8 (3:1, 2:3, 1:4)

Krnováci se dostali velice brzy do vedení. Od úvodního buly uplynulo sedm vteřin a mohli se radovat, když se nemýlil Ondřej Pavlica 0:1. Jenomže brzké vedení hosty jakoby ukolébalo. Domácí se začali lépe pohybovat a přebírali otěže zápasu. Studénka se pak proti Krnovu prosazovala hlavně v soubojích jeden na jednoho. Vyrovnávací branka Merty přišla na počátku jedenácté minuty, další dva góly už vstřelila Studénka v početní výhodě. Na konci dvanácté minuty se trefil Novák, dvě minuty před přestávkou upravil skóre první třetiny na 3:1 z pohledu domácích Tatarčík.

Do prostřední třetiny už nastoupil jiný Krnov, odhodlaný zvrátit nepříznivý stav. Taky hned po minutě a půl snížil Jan Weiss 3:2. Jenomže odpověď domácích přišla za dvacet vteřin a Novák dal Studénce opět dvoubrankový náskok 4:2. Minutu a půl po polovině střetnutí, v přesilové hře, vstřelil kontaktní branku Krnova Tomáš Kubík 4:3, ale hosté se opět dlouho neradovali. Za půl minuty přišel bleskový výpad a branka na 5:3 v podání Šebesty. Poslední slovo ve druhé třetině však patřilo Krnovským. V šestatřicáté minutě využil další přesilovou hru hostů David Matušinský 5:4.

Poslední dějství už bylo jasně v režii Krnova, a tak vyrovnávací gól na sebe nedal dlouho čekat. Po třech minutách třetí části se o něj postaral kapitán Pavel Michálek 5:5. Za další čtyři minuty ujel Ondřej Miškov a tváří v tvář gólmanovi Pastorkovi nezavával 5:6. Potřebný klid dodal svým barvám deset minut před koncem Jan Kostovský, když zvýšil již na 5:7, a když Michal Tošenovjan využil v 57. minutě další přesilovku, nebylo o vítězi pochyb 5:8. Konečnou podobu nakonec dala výsledku trefa domácího Šebesty, který skóroval v početní výhodě 6:8. Krnovští tak otočili zápas a nadále vedou krajskou hokejovou ligu.

Branky a nahrávky: 11. Merta (Sikora), 12. Novák ( Merta), 19. Tatarčík (Kostelňák), 22. Novák (Kostelňák), 33. Šebesta (Kostelňák, Kovář), 57. Šebesta (Kostelňák) 1. Pavlica, 22. Weiss (Němec), 32. Kubík (Hudečka, Němec), 36. Matušinský (Dohnal), 43. P. Michálek (Kostovský), 47. Miškov (Marienka), 50. Kostovský (Pavlica), 56. Tošenovjan

Studénka: Pastorek Bolek, Veselský, Pokorný, Holanik, Mlčák, Lindovský, Merta, Kovář, Tatarčík, Šebesta, Sikora, Bolf, Novák, Janečka Lukáš I, Čáň, Kostelňák, Janečka Lukáš II, Kvasnica, Urbanec. Trenér Miroslav Pokorný

Krnov: Šlupina Matušinský, Dohnal, Marienka, Rýpar, Vavrečka, Němec, Tvardek Kostovský, Michálek Pavel, Pavlica, Holeš, Weiss, Miškov, Hudečka, Kubík, Tošenovjan. Trenér Jiří Žůrek

Ostatní výsledky 23. kola: utkání Rožnov Kopřivnice a Bohumín H. Benešov skončila po uzávěrce dnešního vydání, Nový Jičín B Orlová se hraje dnes od 19.00

Los 24. kola, sobota 14. ledna, 17.00 Kopřivnice Nový Jičín B, H. Benešov Studénka, Krnov Rožnov, neděle 15. ledna, 17.00 Orlová Bohumín. (hab, cas)