Další drama servírovali v 11. kole krajské hokejové ligy hokejisté Studénky, kteří na ledě nováčka z Českého Těšína prohrávali ještě pět minut před koncem 4:5, ale nakonec si domů, po výhře 6:5, odváželi cenné vítězství, které je udrželo na 3. příčce.

Studénka, která zítra přivítá druhý Bohumín a v neděli pak hraje derby proti novojičínské rezervě, vedla proti domácím Vlkům po první části 1:0, když se svou první trefou ve studéneckém dresu prezentoval útočník Kameníček, jenž předtím působil v Kopřivnici a v rezervě Nového Jičína. Když se pak zkraje druhé části trefili ve stejné minutě Ertel s Martinčíkem, zdálo se, že Pokorného soubor dovede vedení 3:0 k pohodové výhře.

Český Těšín však využil polevení Studénky a dvěma brankami v rychlém sledu snižoval v polovině utkání na 2:3. S rychlou odpovědí však přispěchal zadák Bolek, jenž zvyšoval na 4:2, ale za další dvě minuty nadšeně bojující domácí znovu snížili na rozdíl jediné branky a vycítili tak šanci na překvapení.

V 50. minutě se pak Barišova družina dočkala vyrovnání, když se trefil útočník Malyjurek. Za další dvě minuty už byl domácí stadion v euforii, protože obrat Českého Těšína završil Šmíd, jenž poslal domácí do vedení 5:4. Dramatický duel gradoval v závěru, kdy Studénka dostala k dispozici přesilovku 5 na 3, kterou v 55. minutě proměnil ve vyrovnání na 5:5 Štěpjak. Studénečtí pak pokračovali v klasické početní výhodě a za minutu vsítil vítěznou trefu Mičulka. Závěrečný domácí tlak pak hosté přečkali a mohli se tak radovat z vydřeného vítězství.

„Chtěli jsme to zvládnout ve větším klidu, ale o výhru jsme museli bojovat až do konce. Našim lehkovážným přístupem jsme soupeře pustili do hry. Museli jsme se pak hodně snažit, abychom to v závěru otočili a se štěstím se nám to podařilo," ulevilo se kouči HC Studénka Miroslavu Pokornému, jenž si dobře uvědomoval důležitý moment utkání.

„Kdoví, jak by zápas dopadl, kdyby nám do klína nespadla dvojnásobná přesilovka po zbytečných faulech, které domácí hráči v přemíře snahy vyrobili. Znova jsme dokázali, že po tvrdém direktu, který jsme dostali pět minut před koncem, umíme najít tu sílu a zápas strhnout na naší stranu," cenil si šéf studénecké střídačky.

OSLABENÁ REZERVA NA KRNOV NESTAČILA

Mladý výběr novojičínského B týmu hostil, po dvou vítězstvích v řadě, hokejisty Krnova, se kterým hrál, v oslabené sestavě, po první části bez branek. Hned v úvodní minutě druhého dějství šli ale hosté do vedení a skvělý Kohn, jenž držel svůj tým, poprvé inkasoval. Domácí pak na krnovského Mužíka nenašli recept a sami v závěrečné třetině ještě dvakrát inkasovali.

„Nastoupili jsme v oslabené sestavě, protože někteří kluci odjeli s áčkem a další jsou zraněni. Proti takovému kvalitním týmu se to projevilo. Perfektně jsme bránili, ale dopředu jsme byli bezzubí. Hráli jsme zodpovědně dozadu, držel nás Kohn, ale bohužel to nestačilo," konstatoval trenér rezervy Nového Jičína Kamil Gebauer, jehož tým už zítra cestuje do Horního Benešova a v neděli odpoledne pak doma přivítá v derby Studénku, kterou v minulém ročníku na vlastním ledě pokaždé porazil (7:3, 5:2).

„Začíná nám fungovat obrana, což jsem rád. Taky doufám, že se nám vrátí uzdravení hráči a pokud budeme hrát na tři lajny, tak věřím, že jak Horní Benešov, tak potom doma Studénku potrápíme," věří Gebauer.

HC Wolwes Český Těšín - HC Studénka 5:6 (0:1, 3:3, 2:2)

Branky: 30. Foltýn (Cháňa), 31. Horák (Šmíd), 34. Toman (Cháňa, Putniorz), 50. Malyjurek (Foltýn), 52. Šmíd - 11. Kameníček (Ertel, Sluštík), 23. Ertel (Tomášek), 23. Martinčík (Mičulka, Čáň), 32. Bolek (Martinčík, Čáň), 55. Štěpjak (Novák, Sluštík), 56. Mičulka (Sluštík, Novák). Rozhodčí: T. Janda - Štěpán, Rapák. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 310.
HC Studénka:
Baldík - Bolek, Pelikán, Novák, Jedlička, Holaník, Janečka - Orszulík, Čáň, Mičulka - Sluštík, Kameníček, Sochorek - Štěpjak, Tomášek, Martinčík - od 21. Ertel. Trenér: Pokorný st.

HK Nový Jičín B – HK Krnov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 21. Kysučan (Weiss, Holeš), 45. Vlašánek (P. Michálek, Ševčík), 55. Tošenovjan (Vlašánek). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1.
HK Nový Jičín B: Kohn - Hradil, Hudec, Gajdoš, Kožený - Heralt, Ohera, Mihal – Ondráček, Juříček, Škubala – Merenda, Hermann. Trenér: K. Gebauer.

Zbylé výsledky 11. kola: Rožnov – Orlová 5:14, Horní Benešov – Bohumín 4:3.