Po posledním utkání, které se hrálo v neděli 28. února, a které Karviná na domácím ledě prohrála 2:3, totiž karvinský klub podal oficiální protest na výsledek druhého utkání, které se hrálo již ve středu 24. února, a ve kterém Studénka doma vyhrála 5:4 v prodloužení.
Střetem zájmu se stal útočník Marek Tomášek, který za Studénku nastoupil na střídavý start z Nového Jičína. Přitom tento hráč odehrál za Studénku pouze dvě utkání. Poprvé nastoupil v semifinále proti Krnovu a poté právě ve druhém utkání doma proti Karviné.

SK STUDÉNKA

Radek Pobořil (jednatel klubu): Karvinská strana tvrdí, že hráč Tomášek neměl řádně vyřízený registrační průkaz přes registrační úsek hokejového svazu v Praze. My tvrdíme opak, protože máme potvrzení o zaplacení i podepsané čestné prohlášení, že registračka byla vydána, na základě čehož byl hráč připuštěn ke hře. Přitom na střídavém startu může hrát hráč do 23 let, což Tomášek splňuje. Navíc, článek sedm, tři, o střídavých startech se každoročně prodlužuje, tedy automaticky do 30. dubna 2010, což i to je podle předpisů.

Karviná měla možnost podat protest do tří pracovních dnů od středečního utkání. Proč se tak stalo až v pondělí, po našem vyhraném rozhodujícím duelu, je mi opravdu záhadou a beru to jako nefér jednání. My máme nyní taky třídenní lhůtu se k tomu vyjádřit, čímž nastal další problém, protože ve středu měla být zahájená baráž o II. ligu.

Vrcholem všeho je ale podle mě fakt, že po posledním utkání v Karviné zvali pořadatelé diváky na barážové střetnutí, které se mělo hrát ve středu, kdy Karviná hostí Uherské Hradiště. Dodali pak, že Studénka prohrála druhý zápas kontumačně.

Budeme žádat omluvu a pokud bude hrát Karviná baráž, tak ať se veřejně omluví i na svém stadionu. Druhá věc je ta, že nám, jako vítězům krajské ligy, nebyl předán ani pohár. My jsme vyhráli na ledě a bereme to jako opravdovou špínu.

Tuto sezonu jsme začali s tím, že bychom se rádi dostali do play off. Tam jsme postoupili ze čtvrtého místa a mysleli, že tím pro nás sezona končí. Nakonec jsme celou soutěž vyhráli, což bereme jako třešničku na dortu. Navíc, z finančních důvodů bychom stejně nepostoupili, ale baráž jsme si zahrát chtěli. Bereme to tak, že to Karviná zkrátka neunesla.

SK KARVINÁ

Dalibor Boniatti (manažer klubu): My jsme podali řádný protest podle platných pravidel na neoprávněný start hráče Studénky. Na tuto skutečnost jsme přišli kontrolou zápisu o utkání. Je to velmi choulostivá situace, ale bude ji muset rozhodnout sportovní technická komise.
Naším cílem je, samozřejmě, odehrát baráž. Je to sport a stejné ambice má jak Studénka, tak Uherské Hradiště. Účast ve druhé lize je pro tato města prestiž, ale hlavně otázkou ekonomické situace. To už je ale jiná otázka, na kterou je zbytečné dopředu odpovídat.

Nepříjemné je taky prohlášení během posledního utkání, že zápas ve Studénce byl již kontumován. Byl to velký omyl, který je výsledkem někoho, kdo s touto situací naložil narychlo po svém.

HOKEJOVÝ SVAZ

Karel Kafka (sekretář výkonného výboru MSKS): Celý problém je o tom, zda registrační lístek potvrdilo registrační oddělení ČSLH Praha či nikoli. Musím ale přiznat, že s takovou situací jsem se nikdy nesetkal a jsem z toho celkem zdrcen. Nyní musí rozhodnout STK, v čele s panem Kurajským, na základě podkladů z ČSLH Praha. Ta rozhodne o vítězi.

Martin Kurajský (předseda STK MSKS): Osobně jsem si vyžádal stanovisko od pana Vladimíra Schiefnera, vedoucího registračního oddělení ČSLH, který je ten hlavní, který může rozhodnout o tom, zda start byl, nebo nebyl oprávněný.

Samotná baráž o postup do II. ligy již ale spadá do kompetence českého svazu a řeší to Praha. Je dost možné, že se baráž přesune na jiný termín. V každém případě je to pro všechny hodně nepříjemná situace, a myslím si, že to ještě bude komplikované.

Určitě je zbytečné něco dopředu rozebírat, ale pokud se ukáže, že hráč opravdu nastoupil neoprávněně, bude se postupovat dle soutěžního disciplinárního řádu, což znamená, že druhé utkání Studénka – Karviná bude kontumováno ve prospěch hostí a vítězem krajské ligy by se stala Karviná.

Vladimír Schiefner (vedoucí registračního oddělení ČSLH): Střídavý start může mít hráč na danou sezonu. Pokud klub tomuto hráči vyřizoval střídavý start, muselo to jít přes naše oddělení a vše je řádně zaevidováno v kartotéce. Já jsem na kraji na jeho žádost odeslal hráčovu historii, která je nezmanipulovatelná. U krajských soutěží v republice to určitě není první případ. Chápu, že jsou to nižší soutěže, které na klubové úrovni dělají vesměs dobrovolníci, a chyb se stane hodně, ale na druhou stranu těch hráčů nemají tolik, a pohlídat si některé věci by nemělo být složité. Navíc to, že hráč nastoupil jednou nebo dvakrát a výrazně tak hru neovlivnil, je jedno. Je to brané neoprávněný start, a tak se to musí i hodnotit. A tam to není růžové. Tam je to buďto bílé, nebo černé.