Hokejisté Studénky se nejprve ve čtvrtečním duelu ujali vedení v sérii, když Český Těšín porazili v kopřivnickém azylu 5:3, ale první možnost, jak slavit postup do semifinále pak v neděli nevyužili.

Pokorného celek totiž nezvládl v Českém Těšíně první periodu, po které prohrával již 0:4, a i když pak po mocné stíhající jízdě dokázal srovnat na 5:5, tak Vlci rozhodli trefou z 57. minuty o tom, že sérii rozhodně až třetí střetnutí, které se odehraje v Kopřivnici ve středu.

„Bohužel jsme odehráli hodně špatnou první třetinu, ale cením si alespoň toho, že jsme zápas nezabalili,“ ohlížel se zpět kouč studéneckých hokejistů Miroslav Pokorný. Po rozmluvě v kabině to pak od druhé části byla zcela jiná Studénka.

Hokejisté Kopřivnice doma nasázeli Valašskému Meziříčí sedm gólových ran a nadále tak živí naději na 5. místo.
Kopřivnická Tatra smetla Bobry

Hosté, v jejichž brance nahradil Baldíka po třetím inkasovaném gólu Smetana, totiž přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a ve 33. minutě už Sluštík snižoval na 3:4. „Sahali jsme pak po vyrovnání, ale místo toho jsme v závěru druhé třetiny udělali chybu a znovu jsme prohrávali o dva góly,“ kroutil hlavou studénecký lodivod.

Odhodlaná Studénka však náskok Vlků smazala, když v 54. minutě vyrovnával na 5:5 zadák Trubka. K prodloužení však nedošlo, neboť Český Těšín udeřil tři a půl minuty před koncem po brejkové situaci a vynutil si třetí utkání.

„Špatně jsme vyhodnotili situaci a až moc jsme chtěli zápas rozhodnout. V power-play jsme pak měli dvě veliké šance na vyrovnání, ale bohužel to nevyšlo,“ smutnil trenér Studénky.

Prvoligoví  basketbalisté Nového Jičína (zleva v bílém Klímek a Leczo) zahájili nadstavbovou část porážkou a už v neděli od 16 hodin doma hostí Písek.
Novojičínští basketbalisté padli na Folimance

O postupujícím tak bude jasno až ve středu večer. „Rozhodující zápasy jsou nevyzpytatelné, takže uvidíme,“ doplnil Pokorný s tím, že jeho celek udělá pro vytoužený postup maximum.

HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN – HC STUDÉNKA 6:5 (4:0, 1:3, 1:2)

Branky: 11. Piecha (Hoďa), 11. Smuž (Cháňa), 16. Foltýn (Piecha, Hoďa), 18. Voznica (Malíř, Altera), 39. Toman (Foltýn), 57. Voznica (Altera, Malíř) – 22. Sochorek (Tomášek), 26. Novák (Trubka), 33. Sluštík (Štěpják), 47. Sluštík (Jedlička), 54. Trubka (Čáň).

STAV SÉRIE 1:1 (3:5, 6:5)

HC Studénka: Baldík (16. Smetana) – Jedlička, Bolek, Trubka, Novák, Holaník – Sochorek, M. Tomášek, Janečka – Štěpják, Pokorný, Sluštík – Martinčík, Čáň, Pelikán. Trenér: M. Pokorný st. 

Zbylé čtvrtfinálové série: Horní Benešov – Orlová 3:6 (konečný stav série 0:2), Frýdek-Místek B – Bohumín 2:5 (konečný stav série 0:2), Krnov – Poruba B 3:5 (stav série 1:1).