Druholigoví hokejisté Kopřivnice však ve středečním kole, které rozjelo závěrečnou sedminu základní části, poznali, proč je Šumperk nejlepším celkem soutěže v utkáních na vlastním ledě. Tým Jaroslava Kofroně totiž odjížděl s porážkou 1:6, když se o jediný čestný úspěch postaral v závěrečné části útočník Pěnčík. Šumperské vítězství bylo v režii nejproduktivnějšího hráče 2. ligy, sk. Východ, Jiřího Půhoného, jenž se blýskl pěti kanadskými body (2+3).

Někdejší prvoligový účastník načal cestu za skolením Kopřivnice brzkou trefou, o kterou se již ve 3. minutě postaral Vymazal. Tatra však žádný rychlý proces nedopustila, neboť ve zbytku první části následně zvládla ubránit tři šumperské přesilovky a zůstávala tak nadále ve hře o body. „I přesto, že jsme dostali brzo první gól, tak to z naší strany v první třetině nebylo úplně špatné,“ vracel se k průběhu utkání kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň.

SOUBOJE S FAVORITY ZAKONČÍ DOMA S HODONÍNEM

Kopřivničtí pak před šesti stovkami diváků postupně vyrovnali hru, ale nezvládli pasáž okolo poloviny utkání, kdy v rozmezí necelých čtyř minut třikrát inkasovali a dostali tak Draky do pohody. „Tohle bohužel rozhodlo o celém zápase. Přišla naše nepozornost, během chvíle jsme dostali tři góly a bylo rozhodnuto,“ kroutil hlavou šéf kopřivnické střídačky, jehož tým však podal lepší výkon než posledně v Porubě. „To asi ano. Chtěli jsme být aktivnější, což se nám dařilo, ale bohužel pak přišel ten výpadek a naše snižující branka přišla pozdě,“ konstatoval trenér aktuálně šesté Kopřivnice.

Na začátku poslední periody byli Kopřivničtí za svou aktivitu odměněni snižující trefou, když se přesnou ranou prezentoval Pěnčík. Šumperk, který ještě s Hodonínem bojuje o 2. místo, které jako poslední zajišťuje přímou účast v semifinále play-off, však poté nepovolil žádné drama. Nejprve se dostali do rozepře Sedlák s Heinzlem, což skončilo krvavým zraněním domácího kapitána a kopřivnický zadák inkasoval čtyřminutový trest. Draci následnou početní výhodu přetavili v pátou branku a v závěru utkání pak ještě zpečetil domácí výhru gólem na 6:1 hrdina večera Půhoný.

Kopřivnici nyní čeká do třetice duel s favoritem, když v sobotu od 17 hodin vyzve před vlastními fanoušky hodonínské Drtiče. „Hrajeme doma, takže to bude výhoda. Hodonín už jsme doma jednou porazili, takže doufám, že to vyjde znovu,“ přeje si před sobotním špílem Kofroň.

DRACI ŠUMPERK – HC TATRA KOPŘIVNICE 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky: 3. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 27. Půhoný (Šťáva, Ďurkáč), 28. Králík (Kovařík, Lehečka), 30. Vymazal (Sedlák, Půhoný), 51. Schejbal (Kovařík, Půhoný), 58. Půhoný (Ostřanský, Lehečka) – 49. Pěnčík (Bail). Rozhodčí: Škach – Goňa, Pospíšil. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 570.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Heinzl, Mrowiec, Marek, Bail, Fojtík – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň – Pěnčík, Bartošák, Raška. Trenér: Jaroslav Kofroň.