„Výkonný výbor pověřil v této souvislosti prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále, aby v případě, kdy bude jasné, že v základní části není možné odehrát alespoň polovinu utkání, rozhodl o ukončení soutěže,“ stálo v tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje, vydané 28. ledna. Onen den nastal 1. února a Král tak druhou ligu oficiálně ukončil.

Situaci velmi rychle okomentoval manažer druholigové Kopřivnice Jaroslav Hrubý, kterého konec mrzí. Kopřivnice totiž podle něj mohla v teď už uplynulé sezoně mířit vysoko. „Sezóna 2. ligy mužů dnešním dnem definitivně skončila. Je to škoda, protože si myslím, že jsme letos měli tým, který mohl hrát velmi vysoko. Bohužel nezbývá, než se začít pomalu chystat na novou sezónu a věřit, že se vše vrátí do normálních kolejí a zase budeme moct chodit na hokej. O kádru a realizačním týmu je sice ještě brzy hovořit, ale rád bych kádr a realizační tým udržel pohromadě,“ ujistil Hrubý fanoušky.

„Máme velkou výhodu, že máme partnery, kteří klub podporují navzdory této složité době. Město taktéž přispělo na 2. ligu mužů stejnou částkou jako v minulé sezóně. Toto mi dává relativní klid na práci s kádrem,“ přidal ještě Hrubý a zároveň ubezpečil fanoušky, že si budou moci letošní permanentky bezplatně vyměnit za nové, které budou platit v příští sezoně.

Pochopení s předčasným ukončením sezony mají i v sousedním Novém Jičíně. „Když se budeme bavit o dospělých, je jasné, že jsme s tím počítali. Pro druhou ligu asi ani jiné východisko nebylo,“ přiznal kouč Ďáblů Petr Macháček. „Za prvé totiž musíme zohlednit sportovní stránku věci, kdy bychom potřebovali několik týdnů na přípravu. Za druhé jsou tady i fanoušci, bez kterých hokej ve druhé lize nemá smysl,“ myslí si novojičínský srdcař. „Rozumnější bude počkat, až se to bude moct rozjet naplno, na zimáky budou moct chodit lidi. Z pozice trenéra musím s ukončením souhlasit,“ doplnil ještě Petr Macháček. Pokud se epidemiologická situace v zemi umoudří, příští sezona druhé ligy by měla začít v září letošního roku.